ps5

امکانات دسته ps5

امکانات دسته ps5

امکانات دسته ps5

امکانات دسته ps5 و آگاهی از ویژگی ها، قابلیت ها و آپشن های جدید آن، برای بسیاری از گیمرها و افرادی که قصد خرید این کنسول بازی را دارند، جذاب خواهد بود. در همین راستا ما در این مقاله از کوبی گیم قصد داریم تا به طور کامل به بررسی تمامی امکانات دسته ps5 بپردازیم، پس با ما تا انتهای این مقاله جذاب همراه باشید.

اندازه و حجم دسته ps5

اندازه و حجم دسته ps5 که به دوال سنس معروف است در قیاس با دسته ps4 بسیار بزرگتر و حجیم تر می باشد. در واقع حجیم شدن بخش مرکزی دسته ps5 نسبت به دسته ps4، اصلی ترین دلیل این تغییر اندازه می باشد.

دو دستگیره یا هندل دسته ps5 نیز در قیاس با دسته ps4 به شکلی صاف تر و ظریف تر طراحی شده اند و سونی سعی کرده تا با وجود حجیم تر بودن این دسته، ظرافت و زیبایی آن را نسبت به دسته ps4 افزایش دهد. بالا آمدن آنالوگ در دسته ps5 یکی دیگر از تغییرات مهم آن است که  علت اصلی این تغییر، استفاده از یک میکروفون در داخل دسته می باشد.

برآمدگی و برجستگی دکمه‌ های Shoulder

دکمه‌های Shoulder یعنی دکمه های L1 و R1 یکی از مهم‌ ترین و کاربردی ‌ترین دکمه ها در تمامی دسته های پلی استیشن بوده اند. پس از این که در دسته ps4 شاهد تغییر شکل دو تریگر L2 و R2 بودیم، سونی برجستگی دو دکمه‌ L1 و R1 را کاهش داد که این تصمیم احتمال خرابی و از کار افتادگی این دو دکمه‌ در دراز مدت را افزایش می داد.

حال شرکت سونی با بزرگ‌ تر و برجسته تر کردن این دو دکمه‌ در دسته ps5، تلاش کرده است تا علاوه ‌بر بالا بردن تسلط و کنترل گیمر، از احتمال خرابی این دکمه ها در دراز مدت نیز جلوگیری نماید.

 دسته ps5 از نزدیک

حذف گودی زیر دسته ps4

یکی از امکانات مهم دسته ps5 ایجاد تغییراتی است که سبب افزایش سرعت عمل گیمر به هنگام بازی می شود. یکی از این تغییرات مهم، حذف گودی زیر دسته ps4 در دسته های جدید سونی برای ps5 می باشد. گود بودن بخش پایینی در کنترلر ps4 سبب می ‌شد تا انگشت ‌های وسط که مسئول گرفتن دو Trigger بودند، بیشتر درگیر نگه داشتن دسته باشند که در این حالت سرعت واکنش گیمر برای استفاده‌ سریع از Trigger ها کاهش می یافت.

 با حذف این گودی در دسته ps5، گیمرها با سرعت به‌ مراتب بالاتری می ‌توانند با انگشتان وسط  خود از دو Trigger استفاده نمایند، که این موضوع سبب افزایش سرعت واکنش گیمرها نیز می گردد.

حذف فاصله میان دکمه ‌های Shoulder و Trigger

یکی از امکانات دسته ps5 دسترسی بهتر گیمر به دکمه های Shoulder و Trigger به طور همزمان می باشد. در دسته ps4 فاصله بین این دو دکمه بیشتر بود، ولی در دسته ps5 این فاصله حذف شده و سبب شده تا گیمر دسترسی بیشتری به این دکمه‌ها داشته باشد و دستش حین بازی بازتر باشد.

بی‌ رنگ شدن تمام دکمه‌های دسته ps5

رنگ‌ های آبی، سبز، قرمز و صورتی دکمه‌ های کنترلر کنسول‌های پلی‌ استیشن، بدون تردید از نوستالژیک ترین و خاطره ‌انگیزترین سمبل های این کنسول‌ها در طی این سال ها بوده اند. دسته ps5 بر خلاف تمامی دسته های کنسول های قبلی، دارای دکمه هایی بی رنگ می باشد. به این صورت که تمامی دکمه های دسته ps5 از جمله دکمه ‌های ضرب ‌در، مربع، دایره و مثلث نیز بدون رنگ هستند.

معایب دسته ps5

افزودن روکش لاستیکی به ساختار آنالوگ ‌ها

یکی از امکانات خوب دسته ps5 اضافه شدن یک روکش لاستیکی به ساختار آنالوگ ها می باشد. این روکش‌ها با طراحی منحصر به فردی که دارند با ایجاد نوعی اصطکاک میان انگشتان و آنالوگ، از لغزیدن انگشتان و خروج گیمر از جریان بازی جلوگیری می‌ کنند. این ویژگی دسته ps5 نیز سبب افزایش تسلط گیمر بر جریان بازی می گردد.

افزایش اصطکاک بخش زیرین دسته ps5

در راستای افزایش و بهبود کنترل و تسلط گیمر روی بازی و کاهش احتمال لغزیدن دست گیمر، شرکت سونی در قسمت زیرین دسته ps5 از نوعی پلاستیک خاص استفاده کرده که مانند بخش لاستیکی دو آنالوگ دسته، سبب افزایش سطح تماس میان دست بازیکن و دسته بازی شده و تسلط گیمر را روی دسته و اجرای بازی افزایش می دهد.

استفاده از درگاه USB – C برای شارژ باتری دسته ps5

استفاده از درگاه USB – C برای شارژ باتری دسته ps5 به‌ این معناست که سونی همچنان قصد دارد از باتری‌های شارژ شونده در دسته های بازی استفاده کند، البته درگاه USB – C باعث افزایش سرعت شارژ شدن دسته ps5 نسبت به دسته ps4 خواهد شد. به این صورت که دسته ps5 حدود 4 برابر سریع تر از دسته ps4 شارژ می شود و این ویژگی یکی از امکانات برجسته دسته ps5 محسوب می شود.

 دسته ps5 برای ps4

استفاده از حسگرهای لمسی و تریگرهای حساس ‌تر

یکی از ویژگی های مهم دسته های ps4 استفاده از حسگرهای لمسی و افزایش حساسیت تریگرها در قیاس با دسته های ps4 می باشد. سونی استفاده از موتورهای ایجاد شوک در دسته های خود را کنار گذاشته و در بدنه‌ دسته ps5 از موتورهایی قوی تر استفاده کرده تا باتوجه ‌به شرایط موجود در بازی، لرزش‌هایی خاص را در بدنه‌ دسته ایجاد و احساس موجود در محیط را بهتر از قبل به گیمر منتقل نمایند. یکی از ویژگی های دسته ps5، پخش شدن لرزش در سراسر دسته می باشد که سبب می ‌شود تا گیمر بدون نگاه به صفحه‌ نمایشگر بتواند تعادل خود را حفظ نماید.

استفاده از میکروفون در داخل دسته ps5

یکی از امکانات جذاب دسته های ps5 استفاده از میکروفون در داخل این دسته ها می باشد. شما به وسیله این میکروفون می‌توانید در هر لحظه که بخواهید، با سایر بازیکنان ارتباط برقرار کنید. علاوه‌ بر کاربرد این میکروفون ها در خلال انجام بازی‌های آنلاین، شما از این قابلیت برای دستور دادن به کنسول نیز می توانید استفاده کنید. استفاده از این میکروفون به دلخواه شما می باشد و هر زمانی که دوست داشته باشید می توانید آن را خاموش یا روشن کنید.

حذف لایت بار از دسته ps5

یکی از ویژگی های جذاب سونی، اضافه کردن لایت بار به دسته ps4 می باشد که علاوه ‌بر شکیل کردن ظاهر دسته و اضافه کردن جذابیت به آن، یکی از اصلی‌ ترین راه های ارتباط Playstation Camera و PSVR با گیمر می باشد. حذف لایت‌ بار در دسته ps5 حکایت از این موضوع دارد PSVR جدید یک ساز و کار تازه را برای دسته های ps5 در نظر گرفته است.

اضافه شدن دکمه‌ Create به دسته ps5

یکی دیگر از امکانات جذاب دسته ps5 اضافه شدن دکمه Create  به آن می باشد. دکمه‌ Create دقیقا مانند دکمه Share در دسته  ps4 عمل می کند و شما به کمک این دکمه می توانید لحظات جذاب خود را در حین بازی، با دیگر گیمرها به اشتراک بگذارید.

میکروفون دسته ps5

موارد فوق تمام اطلاعاتی بود که در مورد دسته هایps5   و امکانات و ویژگی های این دسته ها برای شما آماده نمودیم. امیدواریم که پاسخگوی تمامی سوالات و ابهامات شما درباره دسته های نسل جدید کنسول بازی یعنی ps5 بوده باشیم و رضایت شما عزیزان را جلب کرده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید