بازیps4

بازی شمشیری ps4 | بررسی بازی شمشیری for honor

بازی شمشیری ps4

بازی شمشیری ps4

بازی شمشیری ps4 از بازی های رده های ورزشی می باشد که طرفداران خاص خود را دارد. بازی for honor جزو مجموعه گیم های شمشیر بازی است که توسط کمپانی یوبی سافت به بازارعرضه شده است. این بازی با توجه به نمایش عالی و اطلاعاتی که در اختیار کاربر می گذارد تجربه ای منحصر به فرد به گیمرها می دهد. البته ممکن است دارای نقص هایی هم باشد ولی همین نسخه آن هم بسیار لذت بخش می باشد. اصلی‌ ترین موردی که باعث لذت بخش شدن بازیfor honor  شده است داشتن گیم‌ پلی و سیستم مبارزه‌ ای آن، می باشد. زمانی که برای بار اول در ورژن بتا، بازی را امتحان کنید احساس  یک سیستم مبارزه بسیار ساده را، دارید که با تشخیص جهت درست می توانید پیروز مبارزه باشید ولی پس از اینکه وارد بازی اصلی شوید، می توانید عمق بازی را درعین سادگی ببینید.

بازی به صورت واقع گرایانه در مبارزات و گیم پلی ایجاد شده است. سیستم مبارزه‌ ای For Honor  مشابه حس در دست گرفتن یک اسلحه سرد واقعی و جنگیدن، می باشد.For Honor  با در نظر گرفتن همین مساله، سیستم مبارزه ‌ای را ایجاد نموده که سرعت بالایی نداشته ولی در آن داشتن برنامه و تاکتیک درست مبارزه، بسیار مهم می باشد. زیرا لحظه‌ ای که سریع تصمیم گرفته و عجله می کنید با چند ضربه دشمن کشته می شوید. یادگیری سیستم مبارزه‌ ای بازی خیلی آسان می باشد و شما می توانید با شرکت در دو الی سه مبارزه، اصول اولیه نبرد را یاد بگیرید، ولی زمانی که چندین بار در برابر رقبای پرقدرت تر قرار بگیرید، حتماً کشته می شوید و می فهمید که فقط بلد بودن اصول اولیه برای پیروز شدن کافی نمی باشد و باید نحوه مبارزه‌ها را پرعمق تر یاد بگیرید.

از فروشگاه کوبی گیم ارائه دهنده انواع بازی های xbox one و ps4 دیدن کنید.

 

نبردهای واقعی بازی for honor

برای نمونه باید این را بدانید که چه زمانی باید ضربه دشمن را دفع کنید یا کی باید از آن جا خالی بدهید. همچنین باید شناخت زیادی از نفر رو به رویی و نحوه مبارزه‌اش داشته باشید و بدانید که چه وقتی می‌توانید ازخصوصیات مبارزه او، استفاده نمایید. مورد دیگر دقت کردن به محیط اطراف می باشد، زیرا حتماً الزامی نیست که بخواهید با اسلحه خودتان دشمن را بکشید و می توانید با به کارگیری هوش خود و پرت کردن حواس دشمن، پیروز میدان شوید. به صورت کلی سیستم مبارزه‌های بازی For Honor  در ابتدا شاید ساده باشد ولی عمق بالایی دارد و این مورد باعث یادگیری موارد جدید می شود و با بالا رفتن تجربه، مبارزات بهتری را انجام می دهید. این سیستم مشابه با نبردهای واقعی با شمشیر دوران سنتی می باشد که شما را به یک جنگجوی واقعی تبدیل می کند.

بازی شمشیری ps4

 

شخصیت های بازی for honor

این بازی شمشیری ps4 هم بخش داستانی و هم بخش چند نفره دارد. بخش داستانی بازی سه خط داستانی را روایت می کند که در ادامه آنها را شرح می دهیم. قسمت اول در مورد شوالیه‌ها، قسمت دوم در مورد وایکینگ‌ها و قسمت آخر هم در مورد سامورایی‌ها می باشد. در این میان یک کاراکتر منفی به اسم آپولئون نیز وجود دارد که نقش اصلی در اتفاقات را، انجام می دهد.

 

داستان بازی for honor

به دلیل اینکه هدف اصلی سازندگان، بازی داستان نبوده و بیشتر آشنا کردن گیمرها با هیروها و مبارزات می باشد، می توان گفت بخش داستانی بازی نه خیلی عالی بوده و نه خیلی بد. البته نباید این موضوع را نیز نادیده گرفت که بخش هایی از بازی واقعاً ‌ساخت عالی داشته و لذت‌ بخش هستند. به طور مثال در مرحله حمله شوالیه‌ها به مناطق وایکینگ‌ها باید از یک دژکوب دفاع کنید تا به دروازه‌های دشمن رسیده و آن را بشکنید.

سازندگان در این قسمت ها یک سری صحنه‌های سینمایی و حماسی عالی را مانند صحنه مبارزه با فرمانده واکینیگ‌ها روی دژکوب تدارک دیده‌اند، که هیجان انگیز می باشد. پس می‌توان گفت که بخش داستانی بازی، در ایجاد صحنه‌ های خوب، عملکرد عالی دارد. بخش داستانی بازی for honor یک تجربه سرگرم‌ کننده معادل 6 الی ۷ ساعته است که در مراحل سخت تر، جایزه های خوبی به شما داده می شود.

در این بازی شمشیری ps4 بخش داستانی بازی کارش را در معرفی هیرو‌ها را به خوبی انجام داده ولی از نظر روایت و کلیت داستان، پیوسته نمی باشد. پس در نهایت می‌توان بخش داستانی بازی را، یک تجربه به نسبت کوتاه ولی سرگرم‌ کننده حساب کرد که وظیفه خود در معرفی هیرو‌های بازی را به خوبی انجام می‌دهد و البته در زمینه داستان و نحوه روایت، دچارضعف‌هایی می باشد.

بازی for honor

 

بخش چند نفره بازی for honor

این بخش می تواند مشخص کننده موفقیت یا شکست بازی For Honor باشد. زیرا بخش داستانی پس از چند ساعت تمام شده و گیمر سراغ بخش چند نفره می رود که خوشبختانه بخش چند نفره بازی عملکردی عالی دارد و حتی با وجود یک سری مشکلات ریز، اساس خوبی را دارد. بخش چند نفره بازی با در نظر گرفتن زیر مجموعه‌های آن‌ها در کل پنج نوع Dominion، Duel، ‌‌Brawl،Elimination و Skirmish می باشد. هر یک از این مرحله ها، حس و حال به خصوص خود را دارد و هر کسی با هر سلیقه ‌ای را می تواند راضی نگه دارد. به طور مثال در صورتی که علاقه دارید با هیرو‌های دشمن نبرد کنید، می‌توانید به سراغ بخش‌های Duel یا Brawl  بروید و اگر دنبال یک تجربه تیمی هستید قسمت Dominion برایتان سرگرم‌ کننده می باشد.

یکی از مشکلاتی که شاید مهم باشد مشکل بخش چند نفره بازی، سیستم Matchmaking و سرور‌های آن می باشند. در طول بازی ممکن است زمانی که تا پیروزی فاصه ای ندارید، قطعی در سیستم ایجاد شود و از بازی بیرون بیوفتید. در مواقعی هم با اینکه انتخاب اکتیو و آنلاین بودن فعال است، به جای کاربران آنلاین، تعدادی بات را می بینید. در زمینه هوش مصنوعی می توان گفت در این بازی شمشیری ps4 هیروها کاملاً عالی کارشده اند و در قسمت داستانی و چند نفره، حرکات غیرقابل پیش بینی شما را به چالش می کشند. البته حالت‌هایی مانند Dominion زیاد جالب نیستند و بیشتر این حس به گیمر داده می شود که گویا هدف سازندگان از قرار دادن آن‌ها در بازی فقط شلوغ کردن محیط آنجا است و این سرباز‌ها در ۹۰ درصد تنها می ایستند تا شما آنها را، از بین ببرید.

 

تفاوت قدرت شخصیت های بازی

یکی دیگر از موردهایی که باید در مورد قسمت چند نفره به آن اشاره نماییم، داستان عدم توازن شخصیت های اصلی بازی می باشد که یک سری ایرادهای جزئی هنوز در آن وجود دارد. بازی در کل دوازده شخصیت اصلی شمشیرباز دارد که در صورتی که در صفحه انتخاب آن‌ها دقت نمایید، در توضیحات‌ آنها آمده که بازی با بعضی از آنها ساده بوده و با برخی از آن‌ها سخت می باشد. با این حال یک سری از این شخصیت ها مثل والکری، علاوه بر داشتن کنترل‌ها و حرکات به نسبت سخت، قدرت بالایی ندارد و معمولاً در رقابت‌ها شکست می خورد. برای همین هم محبوبیتش کم بوده و گیمر‌های کمی هستند که این هیرو را انتخاب کنند. البته هدف کمپانی انتشار آپدیت جهت رفع مشکلات می باشد که به زودی آن را انجام می دهد.

عامل دیگری که باعث نادیده گرفتن مساله عدم توازن این شخصیت های اصلی بازی می شود، این است که بازی بسیار مبتنی برعملکرد شما می باشد. یعنی ممکن است یک گیمر حرفه‌ای که زمان زیادی را صرف یاد گرفتن بازی نموده است، بتواند با شمشیرباز ضعیف دیگری به راحتی شمشیر باز قوی شما را، شکست دهد. پس نتیجه می گیریم که این کاراکترها خیلی تعیین‌ کننده نتیجه مبارزات نیستند و این امر بیشتر متکی بر مهارت شما در بازی است. مورد بعدی در مورد بخش چند نفره بازی شمشیری ps4، سیستم شخصی‌سازی و همینطور تنوع نقشه‌ها می باشد. بازی در حال حاضر تنها شش نقشه دارد که در اوایل بازی جذاب بوده ولی هرچه بیش ‌تر بازی را ادامه دهید، حس می کنید که کم کم محیط‌ ها برای شما تکراری می‌شوند.

بازی for honor

 

ایجاد امکانات بیشتر توسط کمپانی یوبی سافت

البته عواملی مانند جریان داشتن مبارزات در شب و روز و شرایط جوی گوناگون کمی به نقشه‌ها تنوع می‌بخشند، ولی به طور کلی در صورتی که سازنده‌ها عرضه نقشه‌های رایگان را به زودی شروع نکنند، این امکان وجود دارد که این تکراری شدن محیط‌ ها کمی اذیت کننده باشد. با کمک قابلیت های سفارشی‌سازی قوی، شما می توانید تا هر قسمت از هیرو خود مانند رنگ پوشش تا بخش های زره و سلاح او را، شخصی‌سازی کرده و یا با موارد جدید جایگزین نمایید. این آیتم‌ها گاهی در قدرت نیز با یکدیگر متفاوت هستند که این مورد، باعث به هم زدن بالانس بازی در بعضی حالت‌های چند نفره می گردد.

این امکان هست که بتوانید بعضی از آیتم‌ها را پس از مبارزات به دست ‌آورید، ولی یک سری از موردها را نیاز باشد با پول خریداری کنید، دایم این حس را دارید که پول کافی موجود نیست و یوبی سافت هم کمی در دادن پول در درون بازی به گیمر‌ها سخت گیر می باشد. در کل می توان گفت قسمت چند نفره بازی For Honor هم در حال حاضر کیفیت خوبی جهت سرگرم کردنتان دارد و هم این قابلیت را دارد که با رفع شدن مشکلاتش مانند مشکلات اتصال به سرور‌ها و تنوع پایین نقشه‌ها، به تجربه‌ ای منحصر به فرد تبدیل شود. همچنین اگر سازنده‌ها کمی قیمت بعضی از موارد را کم کند و یا حداقل میزان پول دریافتی از مبارزات را زیاد نماید می توان تعادل بهتری را در این بازی شمشیری ps4 داشته باشیم.

 

مشخصات بازی for honor

بعد از اینکه مسائل مربوط به گیم‌ پلی بازی را بررسی نمودیم، نوبت آن است که به دنبال جلوه‌های صوتی و بصری بازی برویم.  For Honor دارای یک  گرافیک عالی بوده که در همان ثانیه‌های اولیه شروع بازی می توانید کیفیت بافت‌های مربوط به محیط یا سرباز‌ها را مشاهده نمایید. این موضوع در مورد طراحی کلی محیط‌های بازی و در کل هرچیزی که در آن می‌بینید نیز صادق است و طراحان بازی دقت ریزی به جزییات کوچک و بزرگ بازی داشته‌اند. همه این‌ موارد باعث شده که چه وقتی که در محیط‌ های برفی محل زندگی وایکینگ‌ها راه می روید و چه وقتی که در نقش یک وایکینگ وارد قلعه سامورایی‌ها درهوایی بارانی می‌شوید، از کیفیت بسیارعالی گرافیکی بازی لذت ببرید.

به‌ علاوه محیط ‌های دور دست با کیفیت نیز یکی دیگر از خصوصیات مثبت بخش گرافیکی بازی است. همچنین جالب اینکه با چنین جزییات گرافیکی خوب و شلوغی صحنه‌ها، افت فریم محسوسی در بازی را نمی بینیم و بازی بسیار روانی را تجربه می کنیم. چنین مواردی در جلوه‌های صوتی بازی نیز صادق است و صدای برخورد اسلحه ها و یا صدای داد و فریاد سرباز‌ها در میدان مبارزه، به بهترین شکل ممکن ایجاد شده و این حس را به‌ شما داده می شود که انگار به صورت واقعی در وسط یک میدان مبارزه هستید. موسیقی‌های بازی نیز همین سطح کیفیت را داشته و هر مرحله ای موسیقی‌های مخصوص به خودش را دارد.

بازی for honor

 

نتیجه گیری

در نهایت می توانیم بگوییم با اینکه بازی For Honor بدون مشکل نمی باشد ولی نمی‌توان این موضوع را نادیده بگیریم که یوبی‌سافت در ایجاد یک بازی چندنفره، بسیار موفق عمل کرده است. این کمپانی زمانی که یک سری از ایراد‌های بازی و به خصوص مشکلات مربوط به سرور‌ها را مرتفع کند، می تواند از اثرهایی باشد که در طولانی مدت هم افراد را جذب می کند. از مهم‌ ترین نکته مثبت بازی For Honor، ایجاد حسی می باشد که می‌تواند به گیمر منتقل کند. به عنوان نمونه وقتی در یک مبارزه سخت و نفس‌گیر با نتیجه 4 به 3 برنده می‌شوید، حسی شبیه گل زدن در آخرین ثانیه بازی فیفا به شما دست می دهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید