بازیps4

بازی ماجراجویی ps4 چیست؟

بازی ماجراجویی ps4 چیست

بازی ماجراجویی ps4 چیست ؟

شاید برای شما این سوال مطرح شده باشد که بازی ماجراجویی PS4 چیست و چه تفاوتی با سایر انواع بازی ها دارد. در پاسخ باید به شما بگوییم که بازی ماجراجویی یک بازی ویدیویی است که در آن بازیکن نقش یک شخصیت را در یک داستان تعاملی و معمایی ایفا می‌کند. تاکید این موضوع بر داستان این امکان را می‌دهد که به شدت از مدیوم‌هایی مانند ادبیات و فیلم استفاده کند که گسترش زیادی پیدا کرده است. بسیاری از بازی‌های ماجراجویی برای یک بازیکن طراحی شده‌اند، چرا که این تاکید بر داستان و شخصیت، طراحی چند نفره را مشکل کرده است.

از فروشگاه کوبی گیم ارائه دهنده انواع بازی های xbox one و ps4 دیدن کنید.

 

بازی ماجراجویی ps4 چیست و توسط چه کسی شناخته شده است ؟

اولین بار یک بازی ماجراجویی تحت عنوان “غار” در دهه 70 میلادی منتشر شد. مهمترین بازی‌های ماجراجویی عرضه شده تا کنون عبارتند از: ماموریت شاه و راز جزیره میمون. بازی‌های ماجراجویی اولیه که در دهه ۱۹۷۰ و اوایل دهه ۱۹۸۰ رشد پیدا کردند، براساس متن بودند. همانطور که کامپیوترهای شخصی با گرافیک بالاتر قدرتمندتر شدند، فرمت بازی‌های ماجراجویی گرافیکی محبوب شد. در ابتدا با افزایش دستورهای متنی، گرافیک بازی ها ارتقاء یافت و خیلی زود دنیا به سمت پیشرفت‌های بیشتر کامپیوتری که منجر به رشد بازی های ماجراجویی با گرافیک همه‌جانبه شد، حرکت کرد.

 

جایگاه بازی ماجراجویی ps4 در بازارهای جهانی

برای بازارها در کشورهای غربی، محبوبیت این ژانر در اواخر دهه ۱۹۷۰ تا اواسط دهه ۱۹۸۰ به اوج خود رسید، زمانی که بسیاری، آن را به عنوان یکی از مهم‌ترین ژانرهای حرفه‌ای در نظر گرفته بودند، موفقیت این نوع از بازی ها دو چندان شد.   آن زمان به واسطه موفقیت توسعه بازی ویدیویی مستقل، به ویژه از طریق تلاش‌های گسترده، از دسترس پذیری گسترده توزیع دیجیتال و گسترش سکوهای بلزی جدید، کنسول‌های قابل‌حمل و دستگاه‌های تلفن همراه توسعه پیدا کردند.

 

جایگاه بازی ماجراجویی ps4 در بازارهای آسیایی کجاست ؟

بازی‌های ماجراجویی در قالب رمان‌های تصویری محبوب هستند و نزدیک به ۷۷ % از بازی‌های رایانه‌ ای منتشر شده در ژاپن را تشکیل می ‌دهند. کشورهای آسیایی نیز بازارهایی برای بازی‌های ماجراجویی برای دستگاه ‌های قابل ‌حمل و متحرک یافته‌اند. بازی‌های ماجراجویی ژاپنی تمایل به متمایز شدن از بازی‌های ماجراجویی غربی دارند و دارای فرآیند توسعه جداگانه‌ای یافته‌اند.

 

عناصر کلی بازی ماجراجویی ps4 چیست ؟

اصطلاح “بازی ماجراجویی” در  ps4 به چه معناست؟ این اصطلاح، از بازی رایانه‌ای با نام ” ماجراجویی غول‌آسا ”  گرفته شده است، که اغلب به  به عنوان یک بازی ماجراجویی شناخته می‌شود. عناصر ضروری این ژانر شامل روایت داستان، اکتشاف و حل معما هستند. بازی‌های ماجراجویی به عنوان معماهای موجود در چارچوب روایت توصیف شده‌اند. در حالی که معما بودن بازیکنان در داستان می‌تواند اختیاری باشد آن‌هایی که بازیکن را از داستان بیرون می‌کشند، نمونه‌هایی از طراحی خوب محسوب می‌شوند.

 

چالش‌های بازی ماجراجویی ps4 چیست ؟

چالش‌های جنگی در بازی‌های ماجراجویی محدود هستند، بنابراین آن‌ها را از بازی‌های اکشن متمایز می‌کند و نویسندگان در طراحی بازی عقیده دارند که این به معنی آن نیست که هیچ کشمکشی در بازی‌های ماجراجویی وجود ندارد. برخی از بازی‌های ماجراجویی شامل یک بازی ویدیویی از یک ژانر بازی ویدیویی دیگر گرفته می‌شوند که همیشه مورد تحسین قرار می‌گیرند. بازی‌های ترکیبی اکشن – ماجراجویی، در طول بازی این ویژگی ها را ترکیب می‌کنند و چالش‌های فیزیکی بیشتری نسبت به بازی‌های ماجراجویی محض را به‌وجود می‌آورند.

 

تفاوت بازی ماجراجویی با بازی‌های نقش آفرینی

بازی‌های ماجراجویی فاقد قوانین عددی یا روابطی هستند که در بازی‌های نقش‌آفرینی دیده می‌شوند و به ندرت اقتصاد داخلی دارند. این بازی‌ها فاقد هر سیستم مهارتی یا رزمی برای شکست در استراتژی و تاکتیک هستند. اما تفاوت اصلی بازی نقش آفرینی با بازی ماجراجویی ps4  چیست ؟ چیزی که در بازی‌های ترکیبی وجود دارد این است که  در آنها نقش‌آفرینی با عناصر داستانی و معمایی در حدی قوی در نظر گرفته می‌شوند اما بازی‌های ماجراجویی به طور جداگانه از بازی‌های ویدیویی معما طبقه‌بندی می‌شوند. اگرچه یک بازی ماجراجویی ممکن است شامل حل معما باشد اما بازی‌های ماجراجویی معمولا  شامل یک آواتار تحت کنترل بازیکن در یک داستان تعاملی هستند.

بازی ماجراجویی ps4 چیست

 

طراحی بازی ماجراجویی ps4

بسیاری از بازی‌های ماجراجویی از صفحه مدیریت موجودی به عنوان یک روش انتخابی متفاوت استفاده می‌کنند. بازیکنان تنها قادر به انتخاب برخی از اشیا در این بازی هستند، بنابراین بازیکن معمولا  می‌داند که تنها چیزی که می‌تواند انتخاب شود مهم است. از آنجا که برای یک بازیکن می‌تواند مشکل باشد که بداند یک مورد مهم را از دست داده‌، اغلب هر صحنه‌ای را برای اشیا پاک می‌کنند و بر روی ابزار کلیک می‌کنند، گاهی بازیکنان در جستجوی سیستماتیک به عنوان ” شکار پیکسل ” شرکت می‌کنند و یا تلاش می‌کنند منطقه کوچکی را بر روی نمایش گرافیکی مکان روی صفحه نمایش دهند که ممکن است واضح باشند یا فقط شامل چند پیکسل در صفحه نمایش باشند.

یک مثال قابل‌توجه از تیم LucasArts می‌آید، که در آن یک معما نیاز دارد که شخصیت یک دیوار را در نقطه‌ای کوچک شوت کند، که Schafer، طراح بازی، بعدها اعتراف کرده بود که در این بازی، Schafer و تیم او در دو برابر این راه‌حل معما را واضح‌تر کردند. بازی‌های ماجراجویی اخیرا تلاش می‌کنند تا با برجسته کردن مورد، از شکار پیکسل اجتناب کنند.

 

حل معما

بازی‌های ماجراجویی شامل انواع معماها، رمزگشایی پیغام‌ها، یافتن و استفاده از آیتم‌ها یا یافتن و کشف مکان‌های جدید هستند اما حل معما در بازی ماجراجویی ps4 چیست ؟ حل یک معما، دسترسی به حوزه‌های جدید را در دنیای بازی باز خواهد کرد و داستان بازی را بیشتر نمایان خواهد کرد. معماهای منطقی که در آن‌ها دستگاه‌های مکانیکی با رابط‌ های انتزاعی طراحی می‌شوند تا مهارت‌های استدلالی یک بازیکن را آزمایش کنند.

برای مثال، در طول طولانی‌ترین سفری که در خارج از روایت بازی وجود دارد و تنها به عنوان مانع بازیکن عمل می‌کند، برخی از معماها مورد انتقاد قرار می‌گیرند. برخی دیگر از اینکه بازیکنان باید با کلیک روی پیکسل درست حدس بزنند یا با حدس زدن فعل درست در بازی‌هایی که از رابط متن استفاده کنن، انتقاد می کنند. بازی‌هایی که به بازیکنان نیاز دارند و در مسیر مارپیچ حرکت می‌کنند نیز محبوبیت کمتری دارند، اگرچه اولین بازی‌های ماجراجویی معمولا بازیکنان را ملزم به ترسیم نقشه‌ ای می‌‌کردند که می‌خواهند در یک فضای انتزاعی حرکت کنند.

 

گردآوری و استفاده از بخش های مختلف

بسیاری از معماها در این بازی‌ها شامل جمع‌ آوری و استفاده از آیتم‌های موجود در فهرست آنهاست. بازیکنان باید تکنیک‌های تفکر جانبی را به کار گیرند که در آن‌ها دانش بیرونی واقعی در مورد رویدادهای غیر منتظره اعمال می‌شود. برای مثال، قرار دادن یک لوله داخلی بر روی یک کاکتوس برای ایجاد قلاب سنگ، به یک بازیکن نیاز دارد تا بفهمد که یک لوله داخلی چه عملکردی دارد. بازیکنان ممکن است لازم باشد تا قبل از اینکه نیاز باشد، اقلام موجود را در فهرست خود نگهداری کنند و بنابراین برای بازی‌های ماجراجویی امری عادی است که یک حافظه بازیکن را تست کنند و بازیکن را در یک چالش سخت امتحان کنند.

 

مضامین داستان در بازی ماجراجویی ps4 چیست ؟

بازی‌های ماجراجویی در بازار وجود دارند که عمدتا داستان محور‌اند و بیش از هر ژانر دیگری، به داستان بستگی دارند. آن‌ها معمولا  در محیط همه‌جانبه و فانتزی، برای تغییر محیط از فصل به فصل و افزایش نوآوری و علاقه به این روال، ساخته می شوند. کمدی در بازی های ماجراجویی یک موضوع مشترک است و بازی‌ها اغلب در زمانی که بازیکنان برای موفقیت تلاش می‌کنند، ترکیبی خنده‌دار را به نمایش می‌گذارند.

از آنجا که در بازی‌های ماجراجویی  معرفی شخصیت توسط مسیر داستان مشخص می شود، معمولا نمایه های ادبی برگرفته از  رشد شخصی و احساسی، به جای قدرت‌ها یا توانایی‌های خاص بر روی بازیکن تاثیر می‌گذارند و بازیکن اغلب به جستجو یا برای حل یک راز یا موقعیتی که کمی آن را نمی‌شناسد، شروع به بازی می‌کند. البته به منظور ایجاد چنین داستان‌سرایی ، عناصر جدید در داستان ممکن است با حرکت بازیکن راه‌اندازی شوند.

 

گفتگو در ساختار درختی بازی

بازی‌های ماجراجویی یک داستان قوی با محاوره قابل‌توجه دارند و گاهی اوقات استفاده موثر از محاوره و یا روایت از بازیگران، دارای گفتگو می باشد.  گفتگو در بازی ماجراجوییps4 چیست؟ این ژانر بازی برای نمایش محاوره به عنوان یک درخت گفتگو شناخته می‌شود. گیمرها می‌توانند با انتخاب یک سطر از جعبه گفتگو، شخصیت بازیکن را انتخاب کنند . این گفتگوها اغلب به عنوان یک ساختار درختی طراحی می‌شوند و بازیکنان تصمیم‌گیری بین هر شاخه از محاوره را در دست می گیرد.

 

اهداف بازی ماجراجویی ps4 چیست ؟

هدف اولیه در بازی‌های ماجراجویی تکمیل ماموریت اختصاص ‌داده‌ شده است. بازی‌های ماجراجویی اولیه نظیر Zork، بازیکن را به عنوان یک رتبه و امتیاز براساس یک توصیف مشخص تعیین کردند. نمرات بالا ، بازیکن را با یک هدف ثانویه، رو به جلو می برد می‌کند و به عنوان شاخص پیشرفت عمل می‌کند. در حالی که چنین بازی هایی در حال حاضر کمتر معمول هستند، سیستم‌های پاداش خارجی مانند Xbox Live’s Achievements نیز نقش مشابهی را ایفا می‌کنند.

اما دلیل اصلی شکست در بازی‌های ماجراجویی ps4 که در اکثر اوقات منجر به مرگ بازیکن می‌شود چیست؟ بدون وجود دشمنان شناخته‌ شده در  بازی، روحیه ماجراجویانه بازی مفهومی ندارد. هرچند که بسیاری از توسعه دهندگان بازی هم اکنون یا از  ایجاد قابلیت مرگ بازیکن اجتناب می‌کنند و یا شرایط خاصی برای بازگشت بازیکن پس از مرگ ایجاد می کنند. برخی از بازی‌های اولیه ماجراجویانه، بازیکنان را در موقعیت‌های مبهم در یک نقطه به دام انداخته‌ و بازی به اتمام می رسید. هرچند که امروزه بازی‌های ماجراجویی توسعه یافته و سازندگان از ایجاد چنین شرایطی برای بازیکن برای جلوگیری از واکنش‌های منفی، اجتناب می کنند.

بازی ماجراجویی ps4 چیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید