معرفی بازی

بازی مرد عنکبوتی ps4 و همه چیز درباره آن

بازی مرد عنکبوتی ps4

بازی مرد عنکبوتی ps4

بازی مرد عنکبوتی ps4 یک بازی در ژانر اکشن و ماجراجویی است که ساخت شرکت مارول کامیکس بوده و به نام ابرقهرمانی به اسم “مرد عنکبوتی” می باشد. توسعه این بازی به وسیله شرکت اینسومنیاک گیمز بوده و توسط سونی اینتراکتیو انترتینمنت، در سال ۲۰۱۸ به صورت انحصاری جهت کنسول پلی‌استیشن 4 انتشار یافت. موضوع بازی داستان جدیدی می باشد که از اسپایدرمن گفته شده و به کتاب یا فیلم آن مربوط نیست. بازی هر دو کاراکتر پیتر پارکر و مرد عنکبوتی را، دارد و خصوصیات یک اسپایدرمن با تجربه را عنوان می کند. بازی اکشن مرد عنکبوتی، یک بازی سوم شخص جهان باز است که در شهر نیویورک اتفاق می افتد.

گیمرها می توانند از قدرت های مرد عنکبوتی مانند پرتاب کردن تار، خزیدن بر روی دیوار، پنهان کاری و همینطور از موارد جدید دیگری مانند امکان رد شدن از مانع ها، مانند پارکور استفاده نمایند. در واقع کاراکتر اصلی داستان بازی، پیتر پارکر بوده که در آزمایشگاهی در حال درس خواندن است. در حدود 8 سال است که این کاراکتر در نقش مرد عنکبوتی بوده و وظیفه محافظت از شهر نیویورک را دارد. در ابتدای داستان مرد عنکبوتی، ویلسون فیسک یا همان کینگ ‌پین را شکست می‌دهد، ولی باز جای او را یک گروهی جدید شیطانی، می گیرند.

 

از فروشگاه کوبی گیم ارائه دهنده انواع بازی های xbox one و ps4 دیدن کنید.

 

داستان بازی پیچیده

وظیفه مرد عنکبوتی محافظت از مردانی است که کنترل شده شیطان های داخلی می باشند. داستان اصلی بازی پیچیده بوده و علاوه بر آن، بازی دارای مرحله های فرعی هم می باشد و اسپایدرمن می تواند با دشمنانی همچون شوکر، تومستون و تسک ‌مستر، مبارزه نماید. بازی مرد عنکبوتی ps4 در کنفرانس مطبوعاتی سونی در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که این بازی برای اولین بار در سری بازی‌های اینسومنیاک و سونی منتشر خواهد شد و شروع روش جدید مارول گیمز جهت کار کردن با بهترین شرکت‌های بازی می باشد. رایان پنانگ، معاون رئیس‌جمهور و مدیر اجرایی ماراول در سال ۲۰۱۷ اعلام نمود که این بازی در همین سال ۲۰۱۷ انتشار خواهد یافت.

در کنفرانس E3 سونی در سال ۲۰۱۷ که نمایش سری اول گیم پلی نمایش داده شد، خبر از انتشار این بازی در سال ۲۰۱۸ دادند. شاون لیدن، رئیس SIE America و رئیس SIE Worldwide Studios هم این خبر را تأیید کردند که بازی مرد عنکبوتی، و بازی‌های SIE دیگر در سال  ۲۰۱۸ انتشار خواهند یافت. سرانجام بازی مرد عنکبوتی در تاریخ ۷ سپتامبر ۲۰۱۸ به بازار بازی ها وارد شد و در دسترس گیمرهای خواهان این بازی، قرار گرفت. کارشناسان صنعت بازی های کنسولی نقدهای مثبتی را در مورد داستان، گرافیک بازی و موسیقی عالی این بازی نمودند و در نهایت میانگین امتیازات این بازی در وبگاه متاکریتیک 87 شد.

بازی مرد عنکبوتی ps4

 

راهنمای بازی مرد عنکبوتی ps4

زمانی که بازی مرد عنکبوتی را شروع کنید در نقش ابرقهرمانی هستید که دارای توانایی ها و قدرت های ویژه ای می باشد، که باید از آن بهره ببرید. وقتی که در بازی پیش می روید می توانید موارد جدید دیگری مانند گجت ها را، دریافت نمایید. در انجام بازی با راهنمایی ها و آموزش هایی که در هنگام بازی وجود دارد، می توانید بازی را یاد بگیرید. پس تلاش کنید که به بازی اعتماد کرده و صبر کنید تا راهنما به شما بگوید که چه کارهایی باید انجام شود. با پیروی از داستان اصلی، می توانید به فعالیت های جانبی در شهر هم، دست پیدا کنید.

 

نیویورک شهری همیشه بیدار

بازی مرد عنکبوتی ps4 در شهر نیویورک، کارهای زیادی را برای انجام خواهد داشت که این موضوع با جلو رفتن در بازی بیشتر خواهد شد. نقشه شهر خیلی شلوغ بوده و پر از کلکسیون‌ها، مرحله های جانبی، جرم و جنایت و جاهای دیدنی می باشد که هر کدام دارای نشان مخصوص و کوچک خود هستند. برای شروع بازی باید برج های پلیس را که به اسم برج های نظارت می نامند، توسط نقطه هایی که روی نقشه تعیین شده است، پیدا نمایید. هنگامی که این برج ها فعال می شوند می توانید جرم هایی که در نزدیک شما روی می دهد را ببینید و کلکسیون ها را، پیدا نمایید. درست است که این کار باعث شلوغی نقشه می گردد ولی گیمر می تواند تمام موارد را روی نقشه خود دیده و برای انجام آن برنامه بریزد.

عملکردهای جانبی در این بازی شما را از موضوع اصلی داستان منحرف نخواهد کرد. به طور حتم جمع کردن کوله پشتی یا به طور مثال عکس انداختن با نقطه های توریستی زمان زیادی را از شما می گیرد ولی با انجام این کارها احساس نمی کنید که حوصله شما سر می رود. زیرا وقتی که این برج ها را روشن می کنید می توانید ببینید که تمام انتخاب های شما در نقشه مشخص می باشد. نکته جالب در این است که شما با انجام دادن عملیات های مختلف مانند بازدید از مکان های شهر، انجام چالش ها، رفتن به پایگاه ها و… پول خواهید گرفت و با آن می توانید لباس جدید خریده و آن را تجهیز کنید یا گجت نو خریده و آن را آپدیت نمایید. منویی برای این کار وجود دارد که می توانید متوجه شوید برای هر خرید چقدر پول احتیاج است.

 

خرید با Token

در بازی مرد عنکبوتی ps4 نقش پول را، توکن ها دارند. برای اینکه به مقدار کافی خرج نمایید و پول داشته باشید می توانید به منوی لباس ها و موارد دیگر رفته و آنها را به نسبت پولتان بررسی نمایید که هر کدام چقدر هزینه برده و بعد از آن به نقشه رفته و نوع عملکرد خود را انتخاب نمایید. با انجام دادن هر عملکرد در بازی پولی را می گیرید که بعد از گذشت زمانی، می فهمید که با انتخاب روش خوب خواهید توانست پول بیشتری را گرفته و به بازی برگردید. اگر تصور می کنید که برای انجام دادن این فعالیت های اضافی باید زمان بیشتری را صرف کنید باید این کار را انجام دهید زیرا نقشه بازی از این موارد زیاد بوده و مشکلی برای وقت گذاشتن نخواهد بود.

 

قدرت لباس‌های مرد عنکبوتی

در 50 سال گذشته مرد عنکبوتی لباس های زیادی را داشته است و در این بازی 26 دست لباس خواهد داشت. در بازی Marvel’s Spider-Man گیمر می تواند امتیاز کسب کرده و با بالاتر رفتن مرحله بازی، لباس های جدید خریداری نماید. ابزاری هایی مانند Gajet،Upgrade ، تجهیزات لباس، Suits هم باید با پول خریداری گردد. فرق لباس های اسپایدرمن فقط در ظاهر آن نمی باشد و خیلی از این لباس ها یک نوع قدرت خاص را می دهد. کارایی این قدرت‌ها مانند دیگر بازی‌ها می باشد و  بعد از مصرف تا مدت مشخصی غیرقابل استفاده شده و باید جهت استفاده‌ مجدد، صبر کنید.

در هنگام استفاده از این لباس ها می توانید حرکت های پرقدرت شده اسپایدرمن را، مشاهده نمایید. به طور مثال یکی از این لباس ها می تواند فوکوس متر شما را به سرعت پر کرده یا برای زمانی کوتاه مرد عنکبوتی را ضد گلوله، نماید. هنگامی که این لباس ها را دریافت کردید خواهید توانست یک قدرت خاص را فعال سازید و از آن لذت ببرید. پس در این مورد ظاهر لباس ها مورد توجه نیست و توجه به  امکاناتی که آن لباس به مرد عنکبوتی می دهد، مهم است. اگر از ظاهر بعضی از لباس ها خوشتان نمی آید وقت بگذارید و قفل بقیه لباس ها را باز کنید. این لباس ها همیشه در دسترس نیستند و شما می توانید بدون قدرت این لباس ها، کارها را پیش ببرید.

توجه کنید:

البته در برخی موارد نداشتن این قدرت ها، می تواند بازی را سخت نماید. می توانید یکی از قدرت‌های محبوب تان را انتخاب نمایید و یا یکی از آن‌ها که با ماموریت فعلی شما بیشتر سازگاری دارد را، برگزینید. در حین بازی یک حلقه‌ گجت‌ وجود دارد که خواهید توانست در هر وقتی از آن استفاده کنید. همچنین با استفاده از تارهای پرتابی بازی را شروع کنید و تا پایان بازی هفت ابزار دیگر را هم به دست آورید که در زمان های گوناگون، از آنها بهره ببرید. وجود داشتن این گجت ها و ابزارهای قدرت می تواند بازی را سرگرم کننده تر از قبل، نماید.

لباس های بازی مرد عنکبوتی ps4

 

فشردن کلید R3

اگر نیاز دارید که تمام اطلاعات بازی بر روی بازی مرد عنکبوتی ps4 نمایش داده شود، می توانید با فشار کلید R3 بر روی استیک سمت راست، این کار را انجام نمایید. با فشردن این کلید علاوه بر یاد آوری ماموریتی که در آن هستید می توانید به مناطق دسترسی داشته و وسایلی که نیاز دارید را، پیدا کنید. در زمان مبارزه، فشردن کلید 3R باعث کمک به شما شده که بتوانید پاداش بگیرید. در درگیری های بازی با  Thugها و Demon ها بازی یکسری از هدف ها را برای پاداش دادن در نظر می گیرد. مثلاٌ از جمله شرط ها این است که ” دو دشمن را با تار به دیوار بچسبان” یا “حرکت ایر لانچ را بر روی شش دشمن انجام بده” تا پاداش دریافت کنید.

در صورتی که مهارت و زمان موردنیاز برای انجام دادن این اهداف را دارید، حتماً آن را امتحان کنید تا پاداش را بگیرید زیرا هم می توانید پول زیادتری داشته باشید و هم امتیازاتی که کسب می کنید در بالاتر رفتن سطح بازی، تاثیر خواهد داشت. این پاداش ها در تمام درگیری‌ها، فعال خواهند شد، بنابراین اگر در یک درگیری زمان لازم برای کسب آن را نداشتید، می توانید در مبارزات بعدی آن را دریافت کنید.

 

راه های رسیدن به مهارت واقعی اسپایدرمن

موارد زیادی در بازی مرد عنکبوتی ps4 وجود دارد که برای گیمرها تازگی دارد. مواردی مانند حرکات سریع در بالای خیابان ‌های شهر و همچنین نحوه مبارزه و درگیری‌ها که به سریع ترین زمان، اتفاق می افتد. شما به عنوان یک گیمر باید شرایط بازی را یاد بگیرید و آن را انجام دهید. البته جهت این کار تمرین زیادی احتیاج بوده و حداقل چندین بار، طعم شکست را خواهید چشید. وجود داشتن ماموریت ها در مکان های مختلف باعث رفت و آمد زیاد شما خواهد شد و بهترین وقت برای یاد گرفتن کنترل بازی خواهد بود.

مواردی هم مانند Fisk Hideout ها هم برای یاد دادن روش های مبارزه آسان با دشمنان در بازی گذاشته شده‌اند که حتی پس از تمام کردن آن‌ها نیز خواهید توانست دوباره به این مکان بازگشته و هر تعدادی که نیاز دارید، مبارزه کنید.

 

کنترل بازی در بازی اسپایدرمن

بازی مرد عنکبوتی در انجام حرکت ها پرسرعت بوده و دارای پریدن های بلند می باشد و استفاده از کنترل بازی در مسیر یابی های ساده و حرکت های ریز ممکن است، اذیت کننده باشد. پس لازم است این را بدانید که برای پایین آمدن پیتر از یک لبه یا نردبان فقط کافی است که دکمه دایره را فشار دهید. پیتر می تواند ادامه‌ راه را به صورت آهسته بیاید و حتی سعی می کند که سر و صدا نکند. یک کار سخت دیگر در بازی این می باشد که گیمر بتواند پیتر را در جایی که لازم است، متوقف کند. به طور معمول زمانی که مرد عنکبوتی در هوا بوده و چه زمانی که ایستاده و معلق می باشد، می توانید کلید L2 را برای کم کردن سرعت کار و نشانه گیری دقیق، انجام نمایید.

پس از آن می توانید وقتی که L2 را نگه داشتید همزمان کلید R2 هم نشانه بگیرید تا بتوانید به صورت مستقیم به هدف برسید. در صورتی که به سمت یک دیوار، زمین یا سقف نشانه گرفته باشید می توانید به آن بچسبید و در صورتی که به یکی از آن دایره‌های سفید که در کنار لبه‌ها یا چراغ‌های خیابان دیده  می‌شوند هدف گیری نمایید، به آن‌ها متصل خواهید شد. در هر دو مورد، شما توقفی بسیار دقیق ‌تر از هر زمان و مکان دیگری، خواهید داشت.

بازی مرد عنکبوتی ps4

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید