اخبار بازی, مقاله

بازی Dying Light 2 و 10 نکته جذاب که درباره آن نمیدانید!

بازی Dying Light 2

بازی،بازی Dying Light 2 به نظر بسیار جذاب می‌رسد و دنیای غنی و پرجزئیات بازی یک تجربه کاملا جدید را به بازی‌کنندگان پیشنهاد می‌دهد، در حالی که روی موفقیت‌های بازی اول بنا شده است. سازندگان بازی در استودیو Techland مکانیک‌های سرگرم‌کننده‌ای از بازی را معرفی کرده‌اند، ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه کرده‌اند و طرح‌های مفهومی منحصر به فردی را به نمایش گذاشته‌اند.

با این حال، چیزهای زیادی هنوز درباره این بازی ناشناخته و معرفی نشده مانده‌اند. همچنین چیزهایی که سازندگان فقط نکاتی را درباره آن‌ها به صورت سربسته مطرح کرده‌اند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به همه چیزهایی که درباره این بازی پارکور زامبی محور می‌دانیم و نیز چند احتمال درباره گیم‌پلی یکی از موردانتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ را بررسی می‌کنیم.

 

بازی Dying Light 2 و 10 نکته جذاب که درباره آن نمیدانید!

 1- رسمی: بهار ۲۰۲۰

عرضه بازی در فصل بهار سال ۲۰۲۰ میلادی تایید شده است. این یعنی نزدیک‌ترین زمانی که ممکن است بازی عرضه شود، ماه مارس خواهد بود و دیرترین زمان، پایان ماه می است. سازندگان این بازی تاریخ دقیق عرضه آن را مطرح نکرده‌اند، چرا که در حال حاضر به شدت مشغول کار روی ساخت این عنوان هستند.

 

 2- غیر رسمی: ماموریت‌های فقط چندنفره در بازی

بازی Dying Light 2 تجربه همکاری تا چهار بازی‌کننده را وعده می‌دهد. سازندگان چند بار به ساختن سناریوهایی اشاره کرده‌اند که در آن‌ها بازی‌کنندگان برای پیشروی به همکاری و تبادل با هم‌تیمی‌های خود تشویق می‌شوند.

این ممکن است هر معنایی داشته باشد؛ از ماموریت‌ها یا مکان‌هایی که بسیار سخت‌تر هستند (اما داشتن هم‌تیمی کمک می‌کند آن‌ها ساده‌تر بشوند) تا سناریوهایی که در آن‌ها، شما واقعا به دو جفت دست نیاز دارید تا بتوانید کاری کنید. شاید بازی به تلاشی هماهنگ شده برای باز کردن درها، روشن کردن برق یا کشتن غول‌های Volatile نیاز داشته باشد، و این موضوع عملا این مراحل را برای تک‌نفره بازی کردن غیرممکن سازد.

 

 3- رسمی: ابزارهای جدید بازی Dying Light 2

دموهای بازی تعداد زیادی قابلیت پارکور جدید را رونمایی کرده‌اند که در کنار آن‌ها، ابزارهای جدید هم به چشم می‌خورند. شخصیت اصلی بازی در حالی نشان داده شده است که از یک سیستم قرقره‌دار برای بالا یا پایین رفتن از ساختمان‌های بلند استفاده می‌کند و یا با یک قلاب گیره‌دار بین مناطق مختلف بازی تاب می‌خورد، و حتی با استفاده از یک گلایدر مسافت‌های طولانی را طی می‌کند.

این‌ها و ابزارهای دیگری که ممکن است در بازی باشند، به بازی‌کنندگان روش‌های منحصر به فردی برای گشت و گذار در دنیای بازی، کنار زدن زامبی‌ها و کشتن دشمنان ارائه می‌کنند. همچنین این ابزارها می‌توانند به شخصیت‌های غیرقابل کنترل (NPC) در بازی، راه‌های جدیدی برای دنبال کردن شما و غافل‌گیر کردنتان بدهند.

 

 4- غیر رسمی: تنوع وسایل نقلیه

سازندگان تایید کرده‌اند که گیم‌پلی بر اساس وسایل نقلیه برخلاف آن‌چه در DLC بازی اول با عنوان The Following اتفاق افتاده بود، در بازی نقش خاصی ایفا نخواهد کرد. اما تعدادی وسیله نقلیه در بازی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، همان‌طور که در دموی به نمایش درآمده در E3 2019 دیدیم.

بعید است که در خیابان‌های  شهر سوار بر ماشین‌های زرهی یا تانک‌ها شوید، اما امکان دارد که علاوه بر ماشین‌های استاندارد، وانت بارها، ون‌ها یا حتی موتورسیکلت‌ها را در بازی ببینیم. در حال حاضر همه چیز گمانه‌زنی است، اما حضور وانت بارها در بازی منطقی به‌نظر می‌رسد، چرا که جابجا کردن مقادیر زیاد مهمات در بازی بدون آن‌ها به یک کابوس تبدیل خواهد شد.

 

 5- رسمی: انتخاب‌ها بر داستان تاثیر می‌گذارند

شاید بزرگ‌ترین چیزی که Techland درباره بازی خود با ما از آن حرف زده این است که انتخاب بازی‌کنندگان و موفقیت یا شکست در ماموریت‌ها چگونه بر داستان و دنیای بازی تاثیر می‌گذارند. دموهای بازی خیزش رژیم‌های دژخیم در صورت همراه شدن بازی‌کننده با آن‌ها را نشان داده و در طرف دیگر، خیابان‌های به آشوب‌کشیده شده را در صورت همراهی بازی‌کننده با بازار سیاه به تصویر کشیده است.

این حقیقت که شکست در ماموریت‌های بازی هم روی شرایط و داستان تاثیر می‌گذارد، مفهوم جالبی است. اگر خوش‌بینانه بنگریم، همه این موارد با هم ترکیب می‌شوند تا بازی‌کنندگان حس واقعی کنترل و اهمیت را با رفتارشان و تبدیل کردن دنیا به جایی بهتر برای خودشان یا بهتر برای دیگران تجربه کنند.

بازی Dying Light 2

 

 6- غیر رسمی: پایان‌های متفاوت بازی Dying Light 2

در حالی که سازندگان بازی صحبت‌های بسیاری درباره تاثیر انتخاب‌ها بر روند داستان بازی داشته‌اند، چیز زیادی درباره این‌که این انتخاب‌ها چقدر و چگونه بر پایان آن تاثیر می‌گذارند گفته نشده است. این امکان وجود دارد که همه انتخاب‌های شما بسته به این‌که کدام فرقه به قدرت برسد، به انواع مختلف پایان‌بندی خواهد انجامید.

با این حال، باید توجه داشت که این امکان نیز وجود دارد که پایان بازی در نهایت یکی باشد و همه انتخاب‌ها هم بر نوع پایان بازی تاثیر چندانی نخواهند گذاشت. اما با توجه به تاکید بازی بر انتخاب‌ها، تاکیدهای فراوان بر ویژگی تکرارپذیری بازی توسط استودیو سازنده، و این حقیقت که جهانِ بازی از رفتارهای شما تاثیر می‌پذیرد، احتمالا در بازی چند پایان متفاوت را شاهد خواهیم بود.

بازی Dying Light 2

 

 7- رسمی: چهار برابر بزرگ‌تر

بازی بسیار بسیار بزرگ‌تر از قسمت قبلی خواهد بود. سازندگان تایید کرده‌اند که نقشه بازی چهار برابر بزرگ‌تر از قسمت قبلی است و لایه‌های بسیار بیشتری برای ماجراجویی و کشف در آن وجود دارند. اگر بخواهیم از دموهای بازی نتیجه‌گیری کنیم، می‌شود گفت که میزان محتوایی که در بازی وجود دارد بسیار بیشتر از قبل خواهد بود.

با وجود چند فرقه متفاوت در بازی که می‌توانید با هر کدام همراهی یا مقابله کنید، شهرهای بزرگ مدرن و تاریک برای گشت و گذار و یک روایت پیچیده که بر اساس موفقیت‌ها و شکست‌های شما تغییر می‌کند، کارهای زیادی برای بازی‌کننده وجود دارد. سازندگان پیش‌بینی کرده‌اند که بازی بالغ بر ۱۰۰ ساعت گیم‌پلی خواهد داشت.

 

8- غیر رسمی: نابود کردن فرقه‌ها

این احتمال وجود دارد که اگر تصمیمات شما قدرت برخی از فرقه‌های بازی را کم کنند دیگر فرقه‌ها ممکن است آن‌ها را به نابودی بکشانند و برعکس. سازندگان تایید کرده‌اند که علاوه بر بازیکن‌ها که در شهرها به دنبال قدرت هستند، گروه‌های کوچک‌تر با دستورالعمل‌های مختص خودشان هم حضور خواهند داشت.

همچنین در نمایش‌های بازی دیده‌ایم که می‌توانید شخصیت‌های مهمی از فرقه‌های حریف را بکشید. با وجود امکان همراهی با فرقه‌ای خاص، به قتل رساندن حریف‌ها، و تغییر دادن دنیا با رفتارهایتان، به احتمال زیاد می‌توانید برخی از گروه‌های دردسرساز را به طور کامل نابود کنید.

بازی Dying Light 2

 

9- رسمی: مناطق تاریک

مناطق تاریک یا به قول برخی بازی‌کنندگان «محدوده‌های تاریک» ، در این بازی هم برمی‌گردند و قرار است بزرگ‌تر، بدتر و بسیار ترسناک‌تر از گذشته باشند. این ساختمان‌ها کاملا توسط زامبی‌هایی که می‌خواهند از تابش آفتاب فرار کنند، پر شده‌اند.

بازی وعده زامبی‌های بیشتر، خطرات بیشتر و جوایز بیشتر برای کسانی که بر حسب تصادف یا با میل خودشان به مناطق تاریک می‌روند و با زامبی‌ها رودررو می‌شوند را می‌دهد.

 

10- غیر رسمی: Volatileهای جدید بازی Dying Light 2

اگر سازندگان نمونه‌های جدیدی از زامبی‌های گونه‌ی Volatile را به بازی اضافه نکنند، حماقت کرده‌اند. این احتمال وجود دارد که برخی از آن‌ها که در بازی قبلی دیده‌ایم برگردند و دوباره آن‌ها را ملاقات کنیم، اما اطلاعات کمی درباره این‌که چه نمونه‌های جدیدی احتمالا در این بازی در سایه‌ها می‌خزند منتشر شده است.

سازندگان همچنین سربسته اطلاعاتی از یک زنجیره‌ای از ویروس‌ها که در رگ‌های شخصیت اصلی جاری می‌شوند و به او قدرت‌های پارکور جدیدی می‌دهد که آدم‌های عادی قادر به انجام آن‌ها نیستند، منتشر کرده‌اند. دقیقا مشخص نشده که این اتفاق خوب یا بد است، اما قطعا اتفاق جذابی است و می‌تواند راه را برای مبارزه با گونه هیبریدی Volatile-انسان در بازی را فراهم آورد

بازی Dying Light 2

 

از فروشگاه کوبی گیم ارائه دهنده انواع بازی های ps4 دیدن کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید