معرفی بازی

بررسی بازی call of duty warzone

بررسی بازی call of duty warzone

بررسی بازی call of duty warzone

بررسی بازی call of duty warzone برای علاقه مندان بازی های پرهیجان و پر از مبارزه محبوبیت خاصی دارد. این بازی با ارائه سبک بتل رویال توانسته است طرفداران زیادی را جذب خود نماید. استودیوهای تولید کننده بازی سعی دارند سبک بتل رویال را در بازی های خود قرار دهند که داشتن گیم پلی خلاق از موارد پراهمیت آن می باشد. بررسی بازی call of duty warzone به ما نشان داد که  این بازی با بتل رویال های دیگر متفاوت است. این بازی به دلیل داشتن ریتم سریع و نقشه های بزرگ با جزئیات زیاد، برای تمام افراد مناسب می باشد. این بازی را می توان به صورت همزمان در گروه های سه یا تک نفره انجام داد. این بازی جزء بازی های سریع و پر هیجان محسوب می گردد.

دلیل مورد توجه بودن بازی call of duty warzone، ساختن درست مکانیک بازی است که علاوه بر شبیه بودن به سایر بازی های بتل رویال، هم سلامت بازیکن ها را تامین می کند و هم تجهیزات و زره بازیکن را، که این دو پارامتر نقش زیادی در دیر کشته شدن آنها خواهد داشت. گیمرها باید مراقب سالم نگه داشتن این زره باشند که در مواقع ضروری از آن استفاده کنند. در این بازی، گیمر می تواند از بالا و داخل هواپیما با استفاده از چتر به پایین بپرد و آن را باز و بسته نماید. این باز و بسته شدن باعث می شود که بازیکن هایی که حرفه ای تر می باشند، بتوانند دشمنان را هنوز به زمین نرسیده، بکشند.

از فروشگاه کوبی گیم ارائه دهنده انواع بازی های xbox one و ps4 دیدن کنید.

 

حالت بتل رویال و پلاندر

با بررسی بازی call of duty warzone دریافتیم که این بازی در دو حالت بتل رویال و پلاندر ایجاد شده است. این دو حالت (بتل رویال و پلاندر) جهت پینگ کردن اسلحه، دشمن ها یا جاهای مختلف، جهت رابطه بیشتر با افراد گروه، خواهد بود. این خصوصیت خوب، اولین بار در بازی Apex Legends وجود داشت، ولی در حال حاضر به یک موضوع همیشگی در بازی های بتل رویال مبدل شده است. یکی از کارهای انجام شده این بازی که جالب می باشد، امکان بازگشت به زندگی از برزخ است. برای اولین بار می توانید در حالت سولو این مدل زندگی بعد از مرگ را که به آن حالت Gulag می گویند را مشاهده نمایید.

گیمر در این حالت می تواند پس از مرگ، دشمن را کشته و مجدد وارد بازی (جهت پیروزی نهایی) گردد. پس از برگشتن به میدان جنگ، باید دنبال اسلحه های جدید گشت و دیگر نمی توان از مهمات قبلی استفاده نمود، در صورتی که دشمنان بسیار مجهز می باشند. این حالت گفته شده در قسمت های یک و سه نفره باعث می شود که هر گیمر دشمن را بکشد و مجدد به بازی برگردد. اینکه به گیمر شانس دوباره برای زنده شدن و کشتن سایر حریفان داده شده، باید همراه با دقت باشد، زیرا این حریفان عصبانی به دنبال قاتل خود خواهند گشت و انرژی بیشتری برای برنده شدن دارند.

 

حالت Gulag

حالت Gulag سرعت بالا، از مزیت های این بازی می باشد، برعکس بازی هایی مانند Battlefiled V که سرعت پایینی دارد و حوصله گیمر سر خواهد رفت. این امکان نیز وجود دارد که در صورتی که یکی از گیمرها از بازی برود، سایر بازیکن ها با جمع کردن پول، نفر خود را به مسابقه برگردانند. حتی با جمع کردن پول، گیمر می تواند حالت اصلاح خود یا Self Review را انجام بدهد. این روش مناسب بازیکن هایی می باشد که می خواهند دوباره به بازی برگردند.

این بازی، کلیشه های بازی بتل را دارد که می توانیم مثالی در مورد آن بزنیم. مثلاً دایره ای را فرض کنید که در حال بسته شدن است و با گازی که در آن محدوده آزاد می شود، مجبور به فرار خواهید شد. در فرار به داخل دایره وسایل زیادی مانند کامیون، سواری و حتی هلیکوپتر وجود دارد که این نکته را باید در نظر گرفت که سوار شدن بر روی وسایل، گیمر را به یک نقطه قرمز روی نقشه تبدیل خواهد کرد که راحت تحت نظر می باشد.

بازی دارای لوت باکس نیز می باشد که نقش خوبی در آن ایفا خواهد کرد، زیرا به کمک آن می توانید یک سری از آیتم های مفید را در بازی اجرایی کنید.  این بازی برخلاف بازی هایی مانند ایپکس لجندز که لوت ها به خوبی در تقسیم نشده اند، از مهمات و اسلحه ها به صورت متعادل و در تمام نقشه استفاده می کند.

بررسی بازی call of duty warzone

 

عملکرد لوت باکس

داشتن لوت باکس برای یک جمعیت زیاد معادل 150 نفر، دارای اهمیت می باشد و تولیدکنندگان این بازی توانسته اند با در اختیار گذاشتن مهمات در اختیار همگان، این دسترسی را از همان ابتدا در اختیار افراد قرار دهند. در نسخه اولیه، گوناگونی اسلحه ها پایین بود ولی بعد از به روزرسانی، این تنوع از قبل بیشتر شد. با بررسی بازی call of duty warzone به کیل استریک ها رسیدیم که گیمر را قادر می سازد به جاهای مشخص شده برود و با توجه به پولی که جمع کرده است یکسری مهمات جدید را تهیه نماید.

در نقشه که می چرخیم، ذره‌ بین ها یا پرچم هایی را می بینیم که به لوت باکس هایی مانند اسلحه طلایی یا بنفش می رسد. با داشتن پول می توان از تنوع در فروشگاه های بازی استفاده نمود. وجود خصوصیت بانتی نیز در بازی سبب می شود تا بتوانید به سراغ گیمرهای نزدیک خود بروید. زمانی که گیمرها به لوداوت سفارشی، دسترسی پیدا می کنند نسبت به بقیه بالاتر قرار می گیرند، زیرا تنوع اسلحه های روی زمین زیاد نمی باشد.

 

لوداوت دراپ

در وسط های بازی، یک هواپیما، جعبه ای را به نام “لوداوت دراپ” در میدان خواهد انداخت تا گیمرها بتوانند لوت اول شخصی خود را ببرند. با افتادن این جعبه، کل بازی به سمت برداشتن آن می رود و چون از لحاظ تجهیزات بسیار کامل می باشد، این موضوع باعث برتری آن فرد به نسبت بقیه می شود. درست است که این لوت اوت شخصی شده، جالب است، ولی مشکلاتی را نیز به دنبال دارد. اینکه بسیاری از گیمرها هنوز دسترسی به لوداوت‌های آزاد شده مدرن وارفر را ندارند و امکانات پایین تر بتل رویال را می گیرند، اذیت کننده باشد. این امر شاید در حالت عادی به نظر نیاید ولی زمانی که دوباره به شما زندگی داده می شود، این تفاوت را خواهید دید که بازیکن قبلی خیلی امکانات بیشتری نسبت به شما دارد.

یکی از ایرادات اصلی این بازی این است که در ایران خیلی پینگ بالایی داشته و با لگ های گاه و بیگاه باعث اعصاب خوردی خواهد شد. دلیل این موضوع مشخص نیست که چرا لگ های گیمرهای ایرانی این بازی و بازی گرند‌وار خیلی از حالت‌های معمول مانند تیم‌ دث‌مچ و دامینیشن بیشتر می باشد. در این گونه بازی ها شدت عمل به دشمن باید زیاد باشد ولی با این موضوع در هنگام حمله دشمنان، ناگهان می بینید که گیمر کشته شد و کاربر را در شوک قرار می دهد.

بررسی بازی call of duty warzone

 

شرکت اینفینیتی وارد

تولیدکنندگان بازی سعی در ایجاد تغییرات در آن دارند ولی نمی توان این بازی را با وجود 150 بازیکن و تنش زیاد، آرام و بی هیاهو دانست. گیمر باید در این وضعیت پول ها را جمع کرده و یا از دشمنان آن را دریافت کند که در آخر آن را با کمک بالون یا صدا کردن هلیکوپتر از زمین بازی خارج نماید. تیمی که بتواند مبلغ یک میلیون دلار را جمع آوری کند یا پول زیادی را از زمین خارج کند، برنده مسابقه خواهند شد. نکته جالب و جذاب در مورد حالت پلاندر این است که بازیکن هایی که توانسته اند بیشترین پول را دریافت کنند، در نقشه مشخص می شوند و بقیه افراد می توانند برای گرفتن پول آنها، اقدام نمایند.

حالت پلاندر در دسته های 3 نفره، می تواند با آزادی عمل بیشتر، کل نقشه را نشالن داده و 102 نفر به صورت همزمان، وارد بازی شوند. یکی از معایب حالت پلاندر زمان طولانی هر بازی می باشد که در حدود سی دقیقه است. این طولانی بودن هیجان انگیر نمی باشد و باید شرکت اینفینیتی برای بالابردن  هیجان بازی و کاهش زمان، فکری اساسی بکند،  زیرا پخش شدن بازیکن ها در بخش های گوناگون نقشه و نداشتن یک نظم مشخص، آن را تبدیل به ابزاری نافرم نموده است. در این وضع، گیمرها پس از کشته شدن به زمین باز می گردند و به اسلحه های لوداوت خود دسترسی دارند. این بازی از پرهیجان ترین بازی های بتل رویال با گرافیک فوق العاده و صداگذاری خوب می باشد.

 

نتیجه نهایی

در بررسی بازی call of duty warzone متوجه شدیم که این امکان وجود دارد تا در صورت نیاز برای دارندگان Call of Duty Modern Warfare بروزرسانی لازم انجام شود. بازی call of duty warzone دارای گیم پلی زیبایی می باشد که به بازیکن ها اجازه استفاده از توانایی هایشان برای رسیدن به پیروزی نهایی داده می شود. اگرچه در بالا هم عنوان کردیم که برای بازیکن های ایرانی این موضوع به دلایل پینگ بالا و لگ های متعدد، مشکلاتی را ایجاد می کند. همچنین سازندگان بازی تصمیم دارند که در قوانین بازی و برای جلب نظر بیشتر تغییراتی را انجام نمایند. مثلاً در بررسی ها، حالتی به نام بلود مانی مشاهده می شود که در برابر کشتن دشمنان، می توانید پول دریافت کنید.

درست است که این بازی مشکلاتی برای بازیکن های ایرانی مانند پینگ و لگ های زیاد دارد و همچنین در حالت پلاندر نمای جالبی را ایجاد نمی کند، ولی با این وجود هم می توان بازی call ofduty warzone را یکی از بهترین بازی های رایگان بتل رویال با مسابقات جذاب روزانه و بازی های هدف دار دانست. با این بازی خواهید توانست که اسکین‌های زیادتری در کنار بالاتر رفتن سطح خود کسب نمایید. شرکت سازنده این بازی (اینفینتی وارد) جهت بهبود مشکلات این بازی، برنامه های بلند مدتی دارد که طرفداران بازی های کنسول پلی استیشن 4 را امیدوار خواهد نمود.

بررسی بازی call of duty warzone

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید