معرفی بازی

بررسی بازی rainbow six siege

بررسی بازی rainbow six siege

بررسی بازی rainbow six siege

بررسی بازی rainbow six siege برای طرفداران بازی های شوتر بسیار اهمیت دارد. این بازی که محصول شرکت یوبی سافت می باشد محبوبیت زیادی برای گیمرها دارد. بازی های این سری از یوبی سافت با اینکه بسیار خواهان دارد ولی در چند سال اخیر خبری از آنها داده نشده بود. حتی نسخه ای هم معرفی ولی کنسل شد و تا آن موقع کمپانی یوبی سافت تبلیغات درستی برای انتشار این بازی rainbow six siege نکرده بود. این کمپانی سرانجام تصمیم خود برای عرضه بازی سری جدید را، در جریان E3 2014 اعلام نمود. با بررسی بازی rainbow six siege دریافتیم که این بازی از نوع بهترین بازی های شوتر می باشد که گیمرها به دنبال آن هستند تا از بازی های چند نفره لذت ببرند.

با وجود داشتن بخش بازی های چند نفره، این بازی شاید در بین بازی های بزرگ شوتر دیده نشد. موردی که شاید اثر منفی در دیده نشدن این بازی داشته است، نداشتن موضوع داستانی این بازی می باشد. گیمرهایی که دوست دارند یک داستانی را داشته باشند تا بتوانند به صورت چند نفره بازی پر هیجان و اکشن را تجربه کرده و انجام دهند. با اینکه بازی های زیادی دارای داستان تک نفره می باشند و بخش تیمی را ندارند، ولی ایرادی هم به آنها گرفته نمی شود. با بررسی بازی rainbow six siege می توان فهمید که شرکت سازنده در بخش بازی تیمی و تاکتیکی بیشتر زمان گذاشته و اگرچه داشتن داستان آن را جذاب تر می نمود ولی این امکان هم وجود داشت که کار بخش تیمی را مختل کند و با چیزی که الان وجود دارد، متفاوت باشد.

از فروشگاه کوبی گیم ارائه دهنده انواع بازی های xbox one و ps4 دیدن کنید.

 

نداشتن موضوع داستانی

با نداشتن موضوع داستانی می توانید یک بازی در قالب تمرین داشته باشید. بخشی به نام شبیه ساز که شما را با نقشه و سیستم بازی آشنا کرده و می توانید در چند مرحله هدف بازی را تجربه نمایید. زیرا هیچ بازرسی برای هر مرحله وجود ندارد. با روش آزمون و خطا می توانید مکان قرارگیری دشمنان را یاد بگیرید و در بازی خطاهایتان را جبران کنید. هر مرحله سه چالش دارد که برای گرفتن 200 امتیاز باید آن را بگذرانید.

 

بخش اول برای آموزش گیمرها با بخش شبیه سازی

در بخش قبل عنوان کردیم که این بازی سلیقه ای می باشد و در صورتی که دنبال داستان هستید، این بازی مناسب شما نیست. اگر گیمری هستید که نیاز به بازی تیمی خوب دارید می توانید از این بازی استفاده نمایید که پایه خوبی را داشته ولی شاید حالت های پرمعنی زیادی را نداشته باشد که باعث دیده نشدن در بین بازی های این سبک شده است. با بررسی بازی rainbow six siege این نکته را می توانید متوجه گردید که این بازی در صورتی که بازیکن تیمی حرفه ای هم باشید، باید در بازی غرق شوید و بعد از یادگیری آن، بازی روی روال بیوفتد.

برای اولین بار هر گیمری، این بازی خیلی سخت است و نمی توان به راحتی آن را انجام داد. بازی با تشکیل دو تیم 5 نفره شروع می شود که اگر دوستی برای بازی نداشته باشید باید از افراد غریبه استفاده نمایید که به نفع شما نیست. اگر تیم مقابل هم مثل شما انتخاب شده باشد باز می توان امیدوار بود ولی این بازی طوری طراحی نشده که بتوان افراد هم تراز هم را، برای بازی انتخاب نمود. ممکن است از همان مرحله اول با افرادی با تجربه روبرو شوید که با تمام امکانات و مراحل آشنایی کامل دارند. هیچ  بازیابی سلامتی در مراحل وجود ندارد و این کار را سخت تر خواهد کرد.

بررسی بازی rainbow six siege

 

امتیاز آوری برای انجام ادامه بازی

گیمر تازه کار مانند یک سرباز ساده هیچ مهماتی نخواهد داشت و برای آزاد کردن شخصیت های بازی باید امتیاز آوری نماید. تازه بعد از این گذر مراحل در صورتی که آسیب ببیند نمی تواند خود را احیا نماید. میزان سلامتی از 0 تا 100 گذاشته شده که با یک یا دوبار گلوله خوردن عمر به صفر خواهد رسید. در صورتی که شانس بیاورید می توانید از هم تیمی های خود برای احیای خود کمک بگیرید وگرنه همه چیز پایان یافته و باید منتظر مرحله بعد باشید. در ادامه بازی شاهد مراحل سخت تری هم خواهید بود. نبود نقشه پیدا کردن دشمنان نزدیک یا در حال مبارزه را، سخت خواهد کرد.

در تمام مدت فقط هم تیمی های خود را می بینید که افراد مقابل گروه می توانند در جایی پنهان شده و شما و تیم تان را گیر بیاندازند. راهی برای پیدا کردن دشمنان به صورت غیر مستقیم وجود دارد که آن استفاده از دوربین های متحرک یا نصب شده در محیط، است. در صورتی که دشمنان در یک مکان ثابت بایستند می توان آنها را نشان کرد ولی با تغییر مکان دیگر اثری از نشان، نخواهد بود.

 

 بخش دوم حمله دلخواه و همه طرفه به دشمن

در قسمت های قبل این موضوع عنوان شد که بازیکن در ابتدا فقط یک سرباز معمولی بدون اسلحه است و به شخصیت های بازی دسترسی ندارد و مجبور به تحمل سختی خواهد بود. ولی این امکان زمانی که در بازی پیشرفت می کنید بیشتر خواهد شد و هم می توانید سطح خود و مهمات را بالاتر ببرید و هم شخصیت های جدیدی را خریداری کنید. امکان امتیاز خریدن هم در بازی وجود دارد. می توانید در ابتدای بازی هزینه برای خرید در بخش فروشگاه بپردازید و با آن به موفقیت بیشتری برسید. تقسیم بندی کاراکترهای بازی به چند دسته مختلف می باشند. هر کاراکتر در دسته ها به دو بخش مدافع و مهاجم تقسیم می شوند.

یکی از مشکلات این بازی این است که امکانات در هر دسته محدودیت دارند و امکان تغییر اسلحه برای بعضی کاراکترها وجود ندارد و باید به اجبار از اسلحه پیش فرض استفاده گردد ولی از یک طرف هم وجود کاراکترهای مختلف باعث تجربه های گوناگون خواهد شد. بازی با روبرویی دو تیم 5 نفره شروع به کار می کند. در واقع یک تیم حمله کننده و یک تیم وظیفه دفاع از گروگان ها یا بمب ها را دارند. وقتی زمان حمله قرار بگیرید فرصت کمی دارید تا با ارسال دوربین های متحرک در هر مکانی به دنبال گروگان ها یا بمب ها بگردید. زمانی که جای خود را پیدا کردید می توانید حمله کنید و در صورتی که اعضا همکاری خوبی نکنند امکان باخت زیاد می باشد. زیرا تیم مقابل در جاهای مختلف پنهان خواهد شد و کار برای یافتن آنها سخت می گردد.

معرفی بازی rainbow six

 

بخش سوم غافلگیری دشمنان از پشت

در بازی های تیمی مانند این بازی، هر فرد وظیفه دارد که با کاراکتر و ابزار مخصوص خود روش تله گذاری را انجام دهد. کمک هایی که می توانند انجام دهند مواردی مانند گذاشتن سیم خاردار در جلوی درب برای کند کردن حرکت دشمنان یا نصب مین بر روی چارچوب می باشد. هم تیمی دیگر می تواند با ابزاری باعث اختلال دوربین های مهاجمان شود و برخی از آنها نیز با دادن جلیقه به هم تیمی خود کمک می کنند. کاراکترها موارد انتخاب زیادی دارند که نمی توان دو کاراکتر شبیه هم را برای یک راند انتخاب کرد. همچنین کاراکترهای مقابل هم می توانند کارهایی مانند پلیس های سپر به دست، داشته باشند یا با به کارگیری وسایل مختلف، از بین بردن تله ها را انجام دهند. همچنین توانایی تخریب دیوار هم برای غافلگیری بسیار مهم می باشد.

در کل می توان گفت هر کاراکتر مهاجم دارای کاراکتر مدافعی می باشد که آن را خنثی می کند و همکاری تیمی مهمترین کار برای گرفتن نتیجه می باشد. مهمترین نکته گزینش کاراکترها است که بهترین ها انتخاب گردند. در صورتی که تاکتیکی فکر کنید می توانید کارهای هیجان آوری را با ابزارها انجام دهید. مثلاً این امکان وجود دارد که مین را روی ستون دیوار بگذارید و با دیواری مجازی تیم مقابل را به اشتباه بیاندازید و به اصطلاح آنها را گول بزنید.

توجه کنید که:

تیم مقابل با خراب کردن دیوار به مین ها برخورد کرده و کشته می شوند. حتی این موضوع برای پنجره هم صادق بوده و می توان با بالا رفتن از دیوار و ورود به پنجره، آن را انجام داد. برای دشمنان هیچ جای مورد اطمینانی نیست. همچنین می توان با انفجار دیوار ساختگی حواس دشمن را به آن طرف جلب نمود و آنها را از پشت سر غافلگیر کرد. همه این موارد با بازی بیشتر و تجربه، امکان پذیر است.

 

بخش چهارم توانایی در انفجار دیوار

توانایی حفظ کردن مسیرها و اتاق ها در این بازی به دلیل نداشتن نقشه، مهم می باشد. مکان های در نظر گرفته شده برای بازی دارای تنوع زیادی می باشند که ممکن است یک کشتی گیر افتاده در یخبندان باشد یا محیط یک هواپیما. در هر حال مهمترین موضوع هماهنگی بین اعضا خواهد بود. در صورتی که با دوستان خود بتوانید تیم تشکیل دهید نتیجه های خوبی را کسب می کنید و برعکس این موضوع در صورت نداشتن هماهنگی، نتیجه خوبی نخواهید گرفت و شکست خواهید خورد. اگر می خواهید امکان موفقیت تان زیادتر باشد می توانید از میکروفن استفاده نمایید. با این کار خواهید توانست جاهای مختلف را علامت گذاری کنید و از این طریق میکروفن، به بقیه هم تیمی های خود اطلاع دهید.

حتی اگر کشته شوید باز هم می توانید با استفاده از دوربین های محیطی یا متحرک جامانده، دشمنان را علامت بزنید و به هم تیمی ها خود آخرین جای آنها را اطلاع دهید. همچنین می توانید دوربین های حریف را از بین ببرید و سایر افراد تیم حریف را تنها بگذارید و آنها را غافلگیر نمایید. قوانینی هم در این بازی وجود دارد که جالب می باشد. به طور مثال زمانی که حمله کننده شما و هم تیمی هایتان می باشید، اگر بتوانید جان گروگان را نجات بدهید و آن را به بیرون بفرستید، یک برد اصلی داشته اید و دیگر نیاز به کشتن 5 اعضای تیم حریف نخواهید داشت. همچنین اگر دفاع کننده می باشید و تعداد اعضای تیم شما کمتر از تیم حریف شده باشد، حتی یک نفر بتواند تا آخر بازی زنده بماند و تیم مقابل نتواند گروگان را نجات بدهد، تیم شما برنده می باشد.

معرفی بازی rainbow six siege

 

سرعت بالای بازی

این بازی با ایجاد محیط های کوچک باعث بالا رفتن سرعت بالا شده است و می توانید در زمانی کوتاه این ماموریت را با سرعت بالایی به اتمام برسانید. حتی اگر در یک قسمتی کشته شدید نگران نشوید زیرا به زودی مرحله بعدی شروع شده و می توانید در آن قرار بگیرید. در ادامه به غیر از نوع چند نفره حالتی هم با نام “رتبه بندی” وجود دارد که شبیه به همین حالت بوده ولی قوانین سخت تری دارد. زمان این حالت از بخش اصلی بیشتر بوده ولی هیجان انگیز می باشد. قسمتی دیگری نیز به اسم “شکار تروریستی” ایجاد شده که در کنار بازی با دوستانتان از آن لذت خواهید برد.

متاسفانه این بخش با 30 فریم بر ثانیه انجام می شود که جالب نخواهد بود. با بررسی بازی rainbow six siege متوجه می شوید که بازی از نظر دیداری و شنیداری خیلی مطلوب می باشد و برای گیمرها مورد توجه قرار خواهد گرفت. در مطالب قبلی به این نکته اشاره نمودیم که هر دیواری در بازی rainbow six siege قابل خراب شدن است و می توانید از همین موضوع برای تاثیر گذاشتن در بازی استفاده نمایید. گیمر با انجام ساعت های متوالی از خراب کردن و دیدن انفجارها خسته نخواهد شد و این صداگذاری های دقیق و مناسب، توانسته تاثیر بسزایی در این مورد بگذارد. دقت در این صداگذاری به نحوی می باشد که می توان با گوش کردن به محیط، تصمیم گیری بهتری را برای حمله کردن انجام داد.

 

 

نتیجه گیری نهایی بررسی بازی rainbow six siege

در نتیجه گیری نهایی بررسی بازی rainbow six siege می توان آن را یک بازی شوتر دارای تفاوت با محصولات این سال های دنیای بازی، حساب کرد. در صورتی که گیمری می باشید که به دنبال بازی تک نفره ای است که با ورود به آن شروع به رگبار بستن حریفان خود کند، بازی rainbow six siege انتخاب خوبی نمی باشد. بازی rainbow six siege نیاز به گیمری با سرعت بالا و توانایی کار کردن و همراهی با تیم را دارد، تا به نتیجه نهایی برسد.

بررسی بازی شوتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید