مقاله

خرید بازی xbox one ارزان

خرید بازی xbox one ارزان

خرید بازی xbox one ارزان

خرید بازی xbox one ارزان از مواردی است که گیمرهای این دستگاه بازی شدیدا به دنبال آن هستند.  بازی های شرکت مایکروسافت با تولید کنسول ایکس باکس در بین گیمرها شناخته شده که در بخش بازی های خانگی به عنوان رقیب سونی محسوب می شود. در سال 2001 شرکت مایکروسافت توانست اولین کنسول بازی را با نام ایکس باکس وارد بازار کند که در حال حاضر نیز بعد از گذشت  20 سال، همچنان با سونی در کورس رقابت کنسول های بازی می باشند. آخرین خانواده از این کنسول های بازی مایکروسافت به سه دسته تقسیم می شوند.

دسته اول به نام ایکس باکس وان بوده که در حال حاضر تولید نمی شوند. دسته دوم ایکس باکس وان اس بوده که نسخه‌ ارتقا یافته ایکس باکس وان است و دسته سوم کنسولی با قدرت تر و جدید تر که به ایکس‌ باکس وان ایکس تعبیر می گردد. جهت کاهش قیمت ایکس باکس وان اس یک نسخه‌ معروف به دیجیتال نیز از آن به بازار ارائه شده است که بدون درایو بلوری می باشد. ایکس باکس وان اس در سه ظرفیت تولید شده، که به ترتیب به اندازه های ۵۰۰ گیگابایت، ۱ ترابایت و ۲ ترابایت بوده ولی در حال حاضر فقط نسخه یک ترابایتی آن تولید و ارائه می گردد و در نسخه‌ دیجیتال نیز ظرفیت یک ترابایت می باشد. پرچمدار کنسول‌ های مایکروسافت ایکس باکس وان ایکس می باشد که فقط در یک مدل و با ظرفیت یک ترابایتی تولید وعرضه شده است.

از فروشگاه کوبی گیم ارائه دهنده انواع بازی های xbox one و ps4 دیدن کنید.

 

مشخصات دستگاه xbox one

اولین مدل از کنسول ایکس باکس وان در سال ۲۰۱۳ عرضه شد. در ابتدا کار در همه کنسول‌ها با کینکت نسل ۲ همراه می شد که باعث گران تر شدن قیمت آنها در مقایسه با پلی استیشن 4 می شد. وجود اجباری کینکت، باعث عقب افتادن آنها در شروع رقابت نسل هشتم شد و تصمیم بر عرضه جداگانه ایکس باکس وان و کینکت گرفته شد. این مدل از ایکس باکس وان به تولید دو سری محدود می‌شد که مدل ۱۵۲۰ کنسول‌های اولیه بودند که همراه با کینکت در جعبه روانه بازار شده بودند و مدل دیگر مایکروسافت ۱۵۴۰ بود که جهت ماندن در بین رقبا، توانست با تولید کنسولی به صورت جداگانه قیمت را کم کند.

هارد ها در مدل های اولیه ایکس باکس وان دارای 500 گیگابایت ظرفیت بودند ولی مایکروسافت در اواسط سال 2015 مانند سونی تصمیم به ارائه مدل ۱ ترابایتی کنسول خود گرفت. در اواخر سال 2015 به جز عرضه مدل های مختلف از این کنسول، مایکروسافت مدل دیگری نیز به نام Elite را معرفی نمود که  کنترلر حرفه‌ ای ‌تر و البته گران قیمت ‌تر داشتند.

 

سن مناسب برای خرید بازی xbox one ارزان

در تحقیقات انجام داده شده سن متوسط برای گیمرهای آمریکایی 37 سال می باشد ولی این نکته قابل توجه است که بازی ها در همه رده سنی از کودکان، نوجوانان و جوانان دارای محبوبیت بسیار زیادی می باشد. کنسول ها جهت استفاده و بازی برای تمام رده های سنی تولید شده است ولی می توان گفت هر پلتفرمی برای رده های سنی بخصوصی تولید شده است، به طور مثال بعضی از پلتفرم ها برای گروه خاصی از افراد در سن ها و موقعیت ها، مناسب می باشد.

 خرید بازی xbox one

مزایای ایکس باکس ها به کامپیوتر

اگر کاربر بخواهد به جای کنسول ها از کامپیوترها استفاده کند باید یکسری مزایای این دستگاه ها را بررسی نماید. به طور کلی باید بگوییم که در صورتی که فردی در یک کامپیوتر قدرتی مشابه ایکس باکس را داشته باشد باید سیستمی با چند برابر قیمت جفت و جور کند. همچنین با داشتن وای فای داخلی و پخش دیسک 4K و داشتن امکانات دیگر این قیمت باز هم بیشتر می شود. پس می توان نتیجه گرفت که جمع کردن کامپیوتری که قدرت ایکس باکس را با همان امکانات و همان قیمت داشته باشد، امری غیر قابل انجام می باشد و حتی ارزان ترین سخت افزار هم، به صرفه نمی باشد.

بسیاری از گیمرهای ایرانی که برای بازی های خود از دانلود استفاده می کنند انتخاب کامپیوتر را الویت اول خود قرار می دهند ولی از آن طرف نیز امکانات آنلاین بودن و روان تر بودن بازی با کنسول ها به همراه قیمت خوبی که دارند می تواند محبوبیت خرید بازی xbox one ارزان را بین گیمرها بیشتر نمایند.

 

مزایای استفاده از ایکس باکس ها

1- مزیت مهم کنسول به نسبت کامپیوتر، قیمت آن می باشد که قیمت یک کنسول تقریباً نصف کارت گرافیک در یک سیستم خوب می باشد. پس انتخاب خوبی برای انجام بازی با قیمت مناسب محسوب می گردد.

2- از مزیت های دیگر داشتن کنسول ها این است که کاربر برای تجربه در بازی خاصی حتماً باید کنسول خود را تهیه کند. شاید در حال حاضر بازی های انحصاری ایکس باکس در استور ویدوز ۱۰ هم هست ولی جهت تجربه بازی های انحصاری پلی استین باید 4ps را تهیه نمود.

3- از مزایای دیگر بازی و تهیه کنسول های بازی، داشتن بازی کن های زیادتر نسبت به دستگاه های کامپیوتر می باشد. اکثر بازی های کنسول ها دارای مولتی پلتفرم هستند که یکی مزیت ها حساب می شود و برای گیمرها انجام بازی های آنلاین چند نفره هیجان انگیز می باشد.

4- مزیت آخر داشتن کنسول ها این است که نیازی به نگرانی در مورد نصب بازی و سازگار بودن آن با دستگاهتان نیستید و با داشتن یک کنسول فقط باید آن را به دستگاه متصل کنید و بازی را با خیال راحت انجام دهید و نگران چیزی نباشید.

در کل برای برخی از افراد که پول مطرح نیست داشتن کنسول بازی یا دستگاه کامپیوتر برای اجرای بازی های مورد علاقه تفاوتی ندارد. در صورتی هم که کاربر بودجه لازم برای خرید بازی یا حوصله نصب آن را ندارد، می تواند با خرید بازی xbox one ارزان از لذت کافی را ببرد.

 

خرید بازی xbox one ارزان از فروشگاه کوبی گیم

فروشگاه اینترنتی خرید بازی کوبی گیم یکی از معتبرترین و بهترین فروشگاه های اینترنتی خرید بازی ایکس باکس و پلی استیشن 4 در شهر تهران می باشد که به  صورت آنلاین و شبانه روزی امکان ثبت سفارش انواع بازی را برای شما عزیزان میسر نموده است.

 خرید بازی xbox one

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید