عمومی

راهنمای خرید صندلی گیمینگ

راهنمای خرید صندلی گیمینگ

راهنمای خرید صندلی گیمینگ

راهنمای خرید صندلی گیمینگ و مطالعه کامل آن برای افرادی که درصدد خرید صندلی مخصوص بازی می باشند، بسیار جذاب خواهد بود. اینکه این صندلی ها چه ویژگی هایی دارند و چند مدل از آنها در بازار موجود می باشد را در این مقاله که راهنمای خرید صندلی گیمینگ است، خواهید فهمید.

اولین بار طراحی صندلی های گیمینگ جهت بازی های مسابقه ای و با ظاهری مشابه صندلی ماشین انجام شد و نتایج اولیه آن صندلی هایی سفت با تکیه گاه نادرست بودند که با مرور زمان تغییرات زیادی در آنها ایجاد شد. در حال حاضر با توجه به نیاز گیمرها، صندلی های مخصوصی تحت عنوان صندلی گیمینگ در بازار وجود دارد که در ادامه مقاله با انواع آن ها آشنا خواهید شد.

از فروشگاه کوبی گیم ارائه دهنده انواع بازی های xbox one و ps4 دیدن کنید.

 

نوع طراحی صندلی های گیمینگ

طراحان صندلی های گیمینگ، با توجه به نیازی که یک گیمر در هنگام بازی دارد، سعی می کنند نوع طراحی صندلی را مطابق راحتی و آسایش آنها، انجام دهند. به طور مثال اینکه گیمر در چه حالتی نشسته و در چه حالتی بازی می کند و یا نحوه حرکتش روی صندلی به چه صورتی می باشد، از نکاتی است که در طراحی صندلی باید لحاظ گردد.

این نکته را هم باید خاطر نشان کرد که این صندلی ها فقط برای بازیکن ها استفاده نمی شوند و برای افراد دیگری که در ادامه مقاله به شما خواهیم گفت نیز مناسب می باشند. این صندلی ها برای افرادی که مداوم پشت میز می نشینند یا به صورت دورکاری و نشسته کار می کنند، گزینه خوبی می باشد. همچنین بسیاری از افرادی که درد کمر دارند و باید تکیه گاه مناسب و منعطفی داشته باشند، نیز می توانند از این صندلی های راحت و مناسب، استفاده نمایند.

 

انواع مدل های صندلی گیمینگ

همان طور که در بخش اول راهنمای خرید صندلی گیمینگ عنوان کردیم، این صندلی ها، مدل های گوناگونی دارند، ولی به صورت کلی در چهار دسته تقسیم بندی می شوند که هر کدام از آنها کارایی مخصوصی را ارائه می دهند.

1- صندلی گیمینگ کامپیوتری

2-  صندلی گیمینگ کنسولی

3- صندلی گیمینگ شبیه ساز مسابقات

4- صندلی راحتی گیمینگ

راهنمای خرید صندلی گیمینگ

1- صندلی گیمینگ کامپیوتری

این صندلی ها مخصوص بازی های کامپیوتری تولید شده است و برای گیمرهایی که بیشترین وقت خود را در پشت کامپیوتر و حین انجام بازی می گذرانند، بهترین انتخاب می باشد. این صندلی های مخصوص بازی های کامپیوتر، دارای چند چرخ بوده که اهرمی، ارتفاع آن را تنظیم خواهد کرد. با این صندلی ها به راحتی می توانید حرکت کنید و به هر سمتی بچرخید. دسته های صندلی جوری طراحی شده اند که بتوانید دست هایتان را به آن تکیه داده و از ماوس و صفحه کلید، به آسانی استفاده کنید. این نوع از صندلی های گیمینگ، دارای پشتی بلندی می باشد که برای پشتیبانی از گردن برای استفاده طولانی مدت از صفحه نمایش تعبیه شده است.

پیش فرض این تکیه گاه ها به صورت عمودی می باشد ولی امکان تغییر زاویه به سمت عقب و جلو را نیز دارا می باشد. به این صندلی ها به اصطلاح صندلی های مسابقه ای می گویند زیرا طرح اولیه آن مشابه صندلی ماشین می باشد که البته با صندلی شبیه ساز بازی، فرق دارد.

 

2- صندلی گیمینگ کنسولی

این صندلی مخصوص استفاده در بازی های کنسولی ساخته شده است. صندلی کنسولی در انواع و اقسام مدل ها تولید و عرضه شده و شکل های متنوعی دارد. از مدل های پرطرفدار این صندلی، مدل راکر می باشد که در زیر آن چرخی وجود ندارد و حرکت نمی کند. این صندلی شبیه به L انگلیسی بوده و با هر حرکت گیمر، پشتی آن جلو و عقب می شود. این صندلی ها برای گیمرهای کنسولی طراحی شده ولی به دلیل آسایشی که برای استفاده کننده فراهم می کند، در بین بقیه افراد نیز محبوب می باشد.

گیمرها در هنگام انجام بازی های کنسولی می توانند با دسته بازی به عقب تکیه داده و در جای نرم و راحت بازی ها را انجام دهند. در عرضه مدل های جدیدتر این صندلی، خصوصیات ویژه ای به آن اضافه شده است که می توان به داشتن Port  USBو بلندگو روی صندلی اشاره کرد.

 

3- صندلی گیمینگ شبیه ساز مسابقات

این صندلی ها بسیار حرفه ای و پیشرفته می باشند و برای بازی های مسابقه ای، مناسب هستند. اطراف این نوع صندلی، مجهز به کابینی است که گیمر می تواند لوازم جانبی خود مانند فرمان، پدال، چرخ و … را روی آن قرار داده یا نصب کند. این صندلی های مخصوص بازی برای مسابقه هستند ولی در نوع پیشرفته برای آموزش رانندگی نیز استفاده می شوند. البته این نکته را هم باید در نظر گرفت که این نوع از صندلی های گیمینگ، قیمتی بالاتر نسبت به مدل های دیگر دارند.

 

4- صندلی راحتی گیمینگ

این صندلی ها قیمت مناسبی داشته و به دلیل راحتی در قرار گیری افراد روی آنها، بسیار پرطرفدار می باشند. این صندلی های تک نفره، طراحی خاصی ندارند و با فوم یا الیاف پر می شوند و از رویه ای از جنس جیر یا مایکروفایبر درست شده اند. این صندلی ها فقط برای انجام بازی ها طراحی نشده اند و به دلیل اینکه بسیار نرم و راحت هستند، موردعلاقه کارمندان و پشت میز نشینان نیز هستند.

راهنمای خرید صندلی گیمینگ

 

بهترین مارک های صندلی های گیمینگ

در ادامه راهنمای خرید صندلی گیمینگ قصد داریم در مورد برندهای معروف این نوع از صندلی ها صحبت کنیم. برخی از این صندلی ها مناسب گیمرهای حرفه ای بوده  و به شکلی استاندارد طراحی شده اند و برخی دیگر که قیمت ارزان تری دارند، جوابگوی نیازهای گیمرها نمی باشند. اینکه چه نوع صندلی  برای شما مناسب است، بستگی به انتخاب خودتان دارد. در ادامه چند نمونه از این برندها را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

صندلی گیمینگ DXRacer

این برند از برندهای معروف و جهانی، در زمینه تولید صندلی های اداری می باشد. صندلی های این برند برای افراد مختلفی مانند گیمرها و کسانی که دائما پشت کامپیوتر می نشینند، مناسب می باشد. صندلی دی ایکس ریسر، یک صندلی، با کیفیت و کارایی فوق العاده می باشد که قیمت آن چندان گران نیست.

صندلی مخصوص بازی

 

صندلی گیمینگ SecretLab

صندلی سکرت لب انتخاب بسیاری از افراد سخت پسند می باشند. درست است که این صندلی ها تنوع زیادی ندارند ولی کیفیت خوب این محصولات توانسته است، نقایص دیگر آن را جبران کند. این صندلی سه ویژگی اصلی راحت بودن، دوام بالا و طراحی ارگونومیک را دارد ولی نمی توانیم آن را یک صندلی ارزان قیمت بدانیم.

 

صندلی گیمینگ X Rocker

برند ایکس راکر از برندهای پرطرفدار سازنده صندلی بوده که گیمرهای بازی های کنسولی، به دنبال آن می باشند. گیمرهای کنسول های پلی استیشن و ایکس باکس با این صندلی آشنایی کامل دارند و برخلاف برندهای دیگر، این نوع از صندلی های گیمینگ، تنوع محصول بالایی دارند. از خصوصیات خوب این صندلی، داشتن port usb و حافظه برای ذخیره اطلاعات می باشد.

 

 

صندلی گیمینگ Herman Miller

این برند هم از برندهای مشهور در طراحی صندلی های اداری می باشد. هدف اصلی این شرکت، تولید صندلی های ارگونومیک بوده که به همین دلیل هم معروف شده است. درست است که کار اصلی این کمپانی طراحی مخصوص صندلی های گیمینگ نمی باشد ولی در همین موضوع هم موفقیت های زیادی کسب کرده است. مورد منفی در مورد این برند شاید داشتن قیمت بالای محصولاتش باشد.

 

صندلی گیمینگ Maxnomic

برند ماکسونومیک هم مانند برند دی ایکس ریسر، محبوبیت زیادی هم در بین گیمرها و هم در بین افرادی که با کامپیوترها زیاد سروکار دارند، دارد. از خصوصیت مثبت این برند داشتن تنوع زیاد و قیمت ایده آل می باشد. مدل NeedForSeat XL از مدل های پردوام این شرکت است که انتخاب گیمرهای حرفه ای خواهد بود.

صندلی بازی

 

بررسی خصوصیات مهم صندلی های گیمینگ

در ادامه راهنمای خرید صندلی گیمینگ نیاز است تا با خصوصیت های مهم صندلی های گیمینگ آشنا شوید. چند نمونه از این ویژگی ها را در ادامه توضیح خواهیم داد.

1- داشتن طراحی ارگونومیک صندلی

معنی طراحی ارگونومیک به این صورت است که همه زاویه های یک صندلی با دقت شکل گرفته و با در نظر گرفتن خصوصیات روانی و بدنی طراحی شده است. یک صندلی گیمینگ خوب باید ارگونومی مطلوبی داشته باشد. در راهنمای خرید صندلی گیمینگ باید بگوییم که یک صندلی خوب باید بتواند بدن را در حالت عالی قرار دهد و خستگی گیمر را کم کرده و برای گرفتن نتیجه مطلوب در بازی، به گیمر کمک نماید. افراد باید به راحتی ارتفاع و زاویه صندلی را با بدن خودشان تنظیم کنند و هر چه بیشتر این امکان وجود داشته باشد، ارگونومی صندلی بهتر بوده است. یک صندلی ارگونومیک باید دارای تکیه گاهی مناسب برای کمر و تکیه گاهی ایده آل برای گردن باشد. در صورتی که یک صندلی قابلیت تثبیت و تنظیم زاویه را به شکلی  مطلوب دارا باشد، می توان گفت که این نوع صندلی، ارگونومیک است.

 

2- داشتن کیفیت ساخت مناسب

خریدن صندلی با کیفیت می تواند دوام بیشتر آن را به دنبال داشته باشد. البته باید هزینه بیشتری را هم برای این موضوع انجام داد. در کیفیت ساخت صندلی، اول باید به قالب صندلی توجه کنید. به طور معمول صندلی های استیل و فلزی محکم تر می باشند. پایه های صندلی فلزی از پایه های یک صندلی پلاستیکی مقاوم تر هستند و همچنین صندلی هایی با بیشتر از سه چرخ، بهتر می باشند. جنس لایه نشیمن صندلی ها نیز مهم بوده و مواردی که با فوم سرد پر شده اند دوام بهتری داشته و سفت نمی شوند.

 

3- انتخاب جنس روکش

مورد مهمی که باید در انتخاب صندلی گیمینگ دقت نمود، روکش صندلی می باشد که به طور معمول از چرم مصنوعی می باشد. انتخاب چرم، یک انتخاب خوب و بادوام است. قیمت روکش، بستگی به کیفیت چرم دارد و اگر نوع ضد عرق آن را انتخاب کنید می توانید مدت زمان طولانی بر روی آن بنشینید.

 

4- توانایی تحمل وزن صندلی

افراد زمان خرید صندلی باید به این نکته توجه کنند که هر صندلی، دارای قابلیت تحمل وزن تا مقدار  مشخصی می باشد و برای رنج متوسطی از افراد، طراحی و تولید شده است. بیشترین مقدار وزنی که یک صندلی تحمل می کند، ۲۲۵ کیلو گرم خواهد بود.

 

5- داشتن تعامل با کنسول

برخی از صندلی های گیمینگ سازگاری خوبی با کنسول ها دارند. مثلاً با داشتن درگاه USB، امکان اتصال شارژر به صندلی را می دهند و همچنین در حالت پیشرفته تر حالت ویبره را همراه حرکات بازی ارائه خواهند کرد.

صندلی gaming

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید