عمومی

همه چیز درباره راه اندازی گیم نت

راه اندازی گیم نت

راه اندازی گیم نت

راه اندازی گیم نت برای کارآفرینانی که به فکر راه اندازی کسب و کاری مستقل و سرگرم کننده هستند، فکر بهینه ای می باشد. مخصوصاً در فصل تابستان که بچه ها بیشتر از قبل به سراغ این مراکز خواهند رفت، راه اندازی گیم نت فکری بسیارعالی برای ایجاد شغلی است که با این گروه سنی سروکار دارد. اگر کارآفرین خودش هم یک گیمر حرفه ای باشد، بیشتر از بقیه حال گیمرها را درک خواهد نمود که آنها نیاز به گذراندن وقت زیادی در این محیط ها دارند. امروزه صنعت گیم به یک صنعت پر از سود مبدل شده، که تعداد گیمرهای آن روزانه زیاد می شود. پس این شغل بهترین فرصت است تا با پیشرفت تکنولوژی، سود خوبی نمایید. در صورتی که تمایل به راه اندازی چنین محیطی را دارید، با ادامه مقاله با ما همراه باشید.

از فروشگاه کوبی گیم ارائه دهنده انواع بازی های xbox one و ps4 دیدن کنید.

 

گیم نت چیست؟

در اصطلاح به گیم نت، لن یا مرکز بازی گفته می شود. در کشور خودمان نام آن گیم نت و کلوب بازی می باشد و به جایی گفته می شود که افراد با استفاده از کامپیوترها یا کنسول‌های بازی ویدئویی که به وسیله شبکه محلی  LAN به هم وصل شده اند، بازی های یک یا چند نفره تیمی را انجام دهند. در گیم نت ها جهت استفاده از کامپیوترها یا کنسول‌های بازی ویدئویی، هزینه ای بر اساس دقیقه یا ساعت حساب می‌شود و در مراکز بزرگ تر فرد، دسترسی بدون حساب جهت یک روز، یک ماه یا زمان بیشتری، با تهیه یک بلیط را خواهد داشت.

مراکز بازی لن یا همان گیم نت ها در مدل ها و اندازه های زیادی در سراسر جهان وجود دارند و از مدل خیلی کوچک که دارای 6 تا 8 کامیپوتر هستند تا مدل خیلی بزرگ که به بالای 400 کامپیوتر، مجهز می باشند، وجود دارد. برای این امر لازم است که کامپیوترهایی با سخت افزار رده بالا که مناسب انجام بازی ها هستند، استفاده شود. همچنین برخی از گیم نت ها از رویدادهای خاص مانند ورزشی و … هم پذیرایی می کنند و در طول شب هم، باز می باشند. بیشترین مراکز بازی متعلق به چین می باشد و بزرگ ترین این گیم نت ها، در حدود ۱۷۷۷ دستگاه کامپیوتر دارد. در ادامه به بررسی نکات و موارد مربوط به راه اندازی گیم نت خواهیم پرداخت.

 

نکات مثبت و منفی بازی های گیم نت در کودکان

مزایای گیم نت ها برای کودکان باعث آسان تر شدن یادگیری و جلب توجه کودکان می باشد. دقت دیداری، فکر و خلاقیت را زیاد خواهد نمود و ابزاری جهت پر کردن اوقات فراغت کودکان است و در نهایت، هماهنگی بین چشم و دست و پرورش عضله های کودکان را، به همراه دارند ولی زیاده روی در این امر هم معایبی مانند زیاد شدن عصبانی شدن کودکان، افت تحصیلی، گوشه گیر شدن کودکان و نوجوانان، صدمات جسمانی، اشکال بینایی، چاق شدن و… را خواهد داشت.

راه اندازی گیم نت

 

نیازهای راه اندازی گیم نت

مواردی برای ایجاد این کار وجود دارد که در ادامه آن را شرح خواهیم داد.

1) دریافت مجوز های لازم

از مجوزهای مهم در این مورد دارا بودن پروانه کسب است که برای این منظور هم حتماً باید کارت پایان خدمت نظام وظیفه و گواهی عدم سو پیشینه و عدم اعتیاد، باشد. دانستن این نکته هم مهم است که در ایران بانوان حق ورود به محیط گیم نت را نداشته و در صورت انجام این کار، کسب و کار شما پلمپ می گردد. پس از راه اندازی نیاز به دادن حق عضویت سالانه، از اتحادیه محصولات فرهنگی می باشد. البته در صورتی که این اطمینان را ندارید که قادر هستید گیم نت را اداره نمایید، صبر کنید تا بعد از گذشت یک سال از تاسیس گیم نت، آن را تهیه نمایید که باعث می شود از دادن هزینه اضافی جلوگیری کرده باشید.

 

2) انتخاب کنسول بازی

می توانید برای راه اندازی گیم نت خود یکی از کنسول های XBox و ps4 یا PC را انتخاب نمایید که شرح هر کدام را خواهیم داد.

کنسول ایکس باکس

اگر بودجه زیادی را برای خرید کنسول های ایکس باکس نو ندارید می توانید از سایت های معتبر انواع دست دوم و تمیز را جهت خرید، انتخاب نمایید. چون برای شروع کار حداقل 4 عدد ایکس باکس را لازم دارید و با این کار در هزینه هایتان صرفه جویی خواهید نمود. به این نکته توجه کنید که جهت خرید ایکس باکس، ورژن های جی تگ شده ایکس باکس را بخرید زیرا با کار خواهید توانست تقریباً ۱۰۰ الی ۱50 بازی را در هارد آن ذخیره نمایید و دیگر لزومی ندارد که به طور دائم دی وی دی بخرید یا نگران خش افتادن آن ها باشید.

پلی استیشن 4 یا ps4

در مقایسه دو دستگاه ps4 و ایکس باکس، می توان طرفداران ps4 را بیشتر دانست. برای خرید پلی استیشن 4 هزینه بیشتری را باید بکنید و باز هم مانند دستگاه قبلی، اگر بتوانید مدل های دست دوم ولی تمیزی را پیدا کنید خواهید توانست در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

  PC

در قیاس با دو کنسول قبلی، استفاده از PC با نرخ دلار بسیار زیاد خواهد شد و به صرفه نمی باشد پس بهتر این است که یکی از موارد بالا را انتخاب نمایید.

کنسول بازی

 

3) انتخاب مانیتور یا تلویزیون

برای راه اندازی گیم نت، از بین تلویزیون و مانیتور، تلویزیون انتخاب بهتری است. زیرا هم می توانید از تلویزیون به عنوان مانیتور بهره ببرید و هم در اتفاقات مهمی مثل جام جهانی، المپیک، لیگ جهانی والیبال و … دورهمی برقرار می کنید تا از این موارد هم بیشترین درآمد را، داشته باشید. در مورد اندازه تلویزیون، لازم است که از اندازه ۲۴ اینچ به بالا استفاده نمایید تا اندازه آن، خیلی کوچک هم نباشد. رنج قیمتی این تلویزیون ها هم با توجه به برند انتخابی و نرخ روزانه دلار، متغیر می باشد.

 

4) مبل و صندلی راحتی

در صورتی که بتوانید از مبل های راحتی استفاده کنید می توانید مشتریان بیشتری را جذب خود نمایید. در مورد قیمت این مبل یا صندلی های راحتی رقمی را با توجه به مدل ها و نرخ روزانه دلار، نمی توان مشخص نمود.

 

5) وسایل گرمایشی و سرمایشی

شاید بسیاری از افراد این تصور را داشته باشند که راه اندازی گیم نت نیاز به چند کنسول و میز و صندلی دارد ولی با دقت بیشتر می توانید هزینه های جانبی دیگری را هم متوجه شوید. یکی از این موارد جانبی خریدن وسایل گرمایشی و سرمایشی استانداردی می باشد که دمای کلوپ تنظیم گردد.

 

6) پیدا کردن مکان مخصوص بازی

پیدا کردن مکان مخصوص بازی یکی از نکته های مهم در راه اندازی گیم نت می باشد. در صورتی که نمی توانید جایی را بخرید، می توانید آن را اجاره یا رهن نمایید. توجه به نکته هایی، باعث بیشتر پیشرفت کردن کارتان خواهد شد. می توانید گیم نت را در مسیرهای رفت و آمد پسرهای نوجوان و جوان یا باشگاه های ورزشی و پارک ها ایجاد کنید. پیشنهاد می شود که جایی را اجاره نمایید که تغییر دکوراسیون دهید که طبق میل پسرها باشد.

گیم نت

 

آماده سازی جهت شروع کار گیم نت

با مواردی که در بالا عنوان کردیم یک مکانی بزرگ تهیه کنید و سپس چند عدد میز و صندلی خریده و دستگاه ها را که باید بر اساس سیستم روز بازار باشد را، فراهم نمایید تا گیمرها قادر باشند هر نوع بازی را، به راحتی اجرا کنند. بعد از نصب سیستم های سرمایشی و گرمایشی می توانید دیگر تجهیزات را به توجه به هدف و سرمایه ای که دارید، خریداری کنید. دکور گیم نت باید به گونه ای چیده شود که کمترین فضای ممکن را اشغال نماید. می توانید در و دیوار گیم نت را از پوسترهای بازی بچسبانید تا حس قرار گرفتن در بازی را بگیرند و تا حد ممکن کف گیم نت را کف پوش بگذارید تا در موقع سقوط، اجسام آسیب کمتری ببینند.

بعد از تمام شدن کارهای مربوط به دکور و تجهیز مکان، می توانید بازی ها را نصب کرده و آماده اجرا نمایید. باید انواع و اقسام بازی ها را به صورت تک نفره، چند نفره و … نصب کرده و سیستم های گیم نت را به کمک شبکه به یکدیگر متصل نمایید تا به کمک نرم افزارهای موجود یک سیستم مادر درست کرده و با آن بتوانید دسترسی به سیستم ها را، کنترل نمایید. نرم افزارهای مدیریت گیم نت در ایران به نام های GameLord، Gamenet Manager،GamePort  و Handy Cafe می باشد.

 

راه های زیاد شدن درآمد از راه اندازی گیم نت

1) ایجاد مکانی بزرگ  در محیطی مناسب

2) تنوع در استفاده از دستگاه های بازی مانند ایکس باکس، ps4 و PC

3) استفاده از ابزارهای خاص مانند واقعیت مجازی یا VR و یا تجهیزات مخصوص بازی مانند فرمان و پدال در بازی ماشین

4) ترغیب افراد به انجام بازی های دونفره برای بیشتر شدن درآمد

5) قرار دادن مبل راحتی با نمایشگر بزرگ برای جذب شدن گیمرها برای بازی تیمی

6) فروش مواد غذایی گرم و سرد

7) ایجاد مسابقاتی به همراه با جایزه به صورت هفتگی یا ماهانه

دکوراسیون گیم نت ps4

 

پرطرفدارترین بازی‌ها در گیم ‌نت‌های ایران

بازی های آفلاین

 • Counter-Strike 1.6
 • Counter-Strike Source
 • Call of Duty 2
 • Call of Duty4
 • Left for Dead 2
 • Need for Speed
 • Series FIFA
 • Series PES

بازی های آنلاین

 • Call of Duty 4  Pro Mod
 • Call of Duty MW2
 • Dota 1 / Dota 2
 • League of Legends
 • World of Warcraft

بازی های کنسول

 • Series PES
 • Series FIFA
 • Series Mortal Kombat
 • Series NBA 2K
 • Injustice 1 / Injustice 2
 • GTA V

بازی ps4

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید