ارسال رایگان خرید بالای 800 هزار تومان

تماس با ما

بازی چند نفره ps4 چیست

بازی چند نفره ps4 چیست؟

بازی چند نفره ps4 چیست ؟

بازی چند نفره ps4 بازی‌های ویدئویی هستند که در آن‌ها بیش از یک نفر می ‌تواند به طور همزمان بازی کند. آن‌ها به دو شکل مورد استفاده قرار می گیرند. یکی آفلاین و دیگری آنلاین و اینترنتی. بازی‌های ویدئویی معمولا به بازیکنان نیاز دارند تا منابع یک سیستم بازی واحد را به اشتراک بگذارند و یا از فن ‌آوری شبکه برای بازی در برابر یک یا چند بازیکن استفاده کنند.

این بازی ها به همکاری با یک شریک انسانی برای رسیدن به هدف مشترک، نظارت بر فعالیت بازیکنان دیگر و همکاری با یکدیگر، نیازمندند. بازی‌های ویدیویی به بازیکنان اجازه تعامل با افراد دیگر در مشارکت و رقابت را می ‌دهند و برای آنها ارتباط اجتماعی که در بازی‌های تک نفره وجود ندارد را فراهم می‌ آورند.

از فروشگاه کوبی گیم ارائه دهنده انواع بازی های xbox one و ps4 دیدن کنید.

 

تاریخچه بازی های چند نفره‌

بعضی از اولین بازی‌های ویدیویی شامل بازی‌های دو نفره، از جمله بازی‌های ورزشی، مانند تنیس و بازی‌های با سبک تیراندازی بودند. بازی‌های ویدیویی اولیه، مانند بازی‌های پاره وقت خانگی در سیستم plato در حدود سال ۱۹۷۳ گسترش و به بازار عرضه شدند. بازی‌های چند کاربری که در این سیستم توسعه‌ یافته بودند، شامل امپراتوری و Spasim در سالهای ۱۹۷۴ بودند.

در چنین بازی‌هایی، گاهی روند بازی بعد از، از دست دادن جان و یا باخت تغییر می ‌کند و اغلب تمام امتیازات بازیکنان نمایش داده می ‌شود تا بازیکن بتواند جایگاه نسبی خود را ببیند.  اولین بار دو کمپانی Gauntlet و Qartet در سال‌های ۱۹۸۵ و ۱۹۸۶، یک بازی چهار نفره مختلط را معرفی کردند. این بازی‌ها سببب گسترده شدن کنسول‌ها شدند.

 

ابداع‌ بازی چند نفره

اولین شبکه‌ بازی چند نفره در اندازه‌ بزرگ و با استفاده از یک کامپیوتر، توسط کریستوفر کالدول و با طراحی هنری و پیشنهاد شخصی به نام راجر لانگ در دانشگاه نیوهمشایردر امریکا ساخته شد. سیستم کامپیوتری دانشگاه صدها ترمینال داشت که از طریق خطوط سریالی برای کاربری دانش‌آموزان، معلم‌ها و دسترسی به کارکنان مجهز بود. این بازی‌ها برنامه ‌ای داشتند که روی هر ترمینال برای هر بازیکن اجرا می‌ شد و بخشی از حافظه اشتراکی شناخته‌ شده به عنوان قسمت برتر آن، سیستم عامل را به اشتراک می‌گذاشت. این ایده سبب ترویج بازی های چند نفره در آن زمان شد. امروزه بازی چند نفره ps4 در میان گیمرها از محبوبیت خاصی برخوردار می باشد.

 

دلیل جذابیت یک بازی چند نفره ps4 چیست ؟

کارشناسان متوجه شدند که سه عامل مهم وجود دارد که بازی‌های چند نفره ps4 را جذاب می‌کند:

  • اول اینکه در این بازی‌ها، چند انسان به جای کامپیوتر با هم رقابت می‌کنند.
  • دوم اینکه اطلاعات ناکافی درباره شرایط سبب بالا رفتن ریسک پذیری بازی و جذابیت آن می شود.
  • سوم اینکه، بازی‌های چند نفره نیازمند واکنش سریع هستند چرا که مخاطب شما یک انسان است.

 

دلیل اهمیت بازی چند نفره ps4 چیست ؟

بازی های چند نفره امروزه  بسیار مورد علاقه  جوانان نسل امروز می باشند. هزاران بازی چند نفره آنلاین اکنون در شبکه جهانی وب وجود دارد. است. بازی های چند نفره در واقع ابزاری برای پیوند بازیکنان با یکدیگر به جای الگوی معمول بازی کردن است. بازی های چند نفره بازی هایی هستند که توسط بیش از یک نفر توسط یک کنسول بازی و با اتصال به اینترنت بازی می شوند و به بازیکنان این امکان را می دهند تا در یک بازی مشابه در همان زمان بازی کنند.

این به عنوان راهی است که بازیکنان بتوانند از طریق تعامل با اشخاص دیگر با ایجاد سرمایه گذاری مشترک یا رقابت، از تعامل با شخص دیگر بهره مند شوند. بازی ها چند نفره همچنین به بازیکنان این امکان را  می دهد تا شکلی از ارتباطات اجتماعی را در بستر بازی تجربه کنند. حال که متوجه شدید بازی چند نفره ps4 چیست و دلیل اهمیت آن چه می باشد، بد نیست با مزایای این نوع بازی ها نیز آشنا شوید.

بازی چند نفره ps4 چیست

 

مزایای بازی چند نفره ps4 چیست ؟

 تقویت روحیه تیمی

بازی های چند نفره به بازیکنان این امکان را می دهد تا شبکه های متحدی برای بازی بسازند. این قضیه باعث تعامل در بازیکنان می شود زیرا آنها برای پیروزی در بازی باید از یکدیگر پشتیبانی کنند. این کار همچنین به بازیکنان این امکان را می دهد که برای دستیابی به پیروزی، نقشه های تیمی را ساخته و اجرا کنند.

 

اعتماد به نفس را تقویت می کند

بازی های چند نفره ps4 همچنین به تقویت اعتماد به نفس شخص کمک خواهند کرد زیرا این نوع بازی ها فرد تنها برای تشکیل گروه یا تیم تلاش می کند بلکه روحیه بازی تیمی را نیز می آموزد که می تواند در افزایش اعتماد به نفس فرد موثر باشد.

 

تعامل اجتماعی را بهبود می بخشد

از آنجا که این نوع بازی ها به بازیکنان اجازه تعامل و رقابت را می دهد، مطمئنا این روال سبب می شود تا ظرفیت تعامل اجتماعی بازیکن بهبود یابد، زیرا امکان نظارت بر فعالیت، منابع و مهارت های همبازیان را فراهم می آورد. بازیکنان همچنین برای دستیابی به یک هدف مشترک یا داشتن یک مبارزه خوب، ملزم به برقراری ارتباط با یکدیگر هستند.

 

تجربه یک  بازی جذاب

بازی های چند نفره به شما تضمین می دهند تا تجربه بازی مهیج تری را تجربه کنید، زیرا بر خلاف یک بازی معمولی یک نفره که فقط درگیری بین شما و رایانه انجام می شود، شما با شخص دیگری در حال نبرد یا دعوا هستید. داشتن یک رقیب شما را به فکر بیشتر برای یافتن راهبردها و تکنیک هایی برای رسیدن به هدف  وادار می کند.

بازی چند نفره ps4 چیست

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید