ارسال رایگان خرید بالای 800 هزار تومان

تماس با ما

بازی بتمن ps4

بازی بتمن ps4 | بررسی بازی Batman: Arkham Knight

بازی بتمن ps4

بازی بتمن ps4 پس از مدت ها کناره گیری از اوج، دوباره به دنیای بازی بازگشت. شاید چند سال پیش کسی فکر نمی کرد که بتمن، مجدداً به قله های موفقیت برسد و طرفداران قدیمی را خوشحال کرده و همچنین دوستداران جدیدی پیدا کند. در این مقاله قصد داریم تا بررسی نسخه Batman: Arkham Knight را انجام دهیم.

از فروشگاه کوبی گیم ارائه دهنده انواع بازی های xbox one و ps4 دیدن کنید.

 

توسعه بازی بتمن

توسعه بازی بتمن با راک استار، نفسی دوباره به آن بخشید. بعد از انتشار بازی Batman Arkham City داستان های بتمن در آرکام ادامه پیدا کرد و راک ‌استدی توانست موقعیت خود را به عنوان یک بازی ساز قوی تثبیت کند و جایزه های زیادی را کسب نماید. این بازی بهترین بازی سال شناخته شد و از همان زمان، طرفداران بتمن منتظر نسخه سوم شدند. موضوع نگرانی گیمرها مرگ جوکر و پایان یافتن این بازی بود که بعدها مشخص شد این بازی پایانی برای داستان بتمن خواهد بود.

 

حمله به شهر گاتهام

موضوع داستان بتمن از اینجا آغاز می شود که مردم شهر گاتهام، بعد از مردن جوکر در حال گذراندن شب هالووین می باشند و ظاهر شهر آرام است ولی ناگهان با تهدید به بمب گذاری شخصی به نام Scarecrow در مکان های عمومی شهر، وحشت در جان مردم رخنه می کند. تمام مردم شهر با مشاهده این تصاویر و تهدیدها با کمک پلیس گاتهام از شهر خارج می شوند ولی پلیس نمی تواند با Scarecrow روبه رو شود زیرا که او بزرگ ترین تیم خلافکاری گاتهام را با هم متحد کرده و شهر را پر از آشوب می نماید. حضور شخصیت های جدید در این بازی علاوه بر شخصیت های قدیمی، باعث می شود که پلیس نتواند کاری از پیش ببرد.

گاتهام کجاست

 

شروع کار بتمن

در این مرحله بتمن وارد بازی می شود تا گاتهام را نجات دهد. شبی بارانی است و بتمن به یکی از بالاترین مناطق گاتهام می رود تا جیم گوردن را ببیند. بتمن با کمک دختر جیم به نام باربارا گوردون  این راه دشوار را طی می کند. پیدا کردن Scarecrow و تمام کردن اختشاشاتی که به پا کرده است فقط  قسمت کوچکی از داستان بازی می باشد. موضوع اصلی بازی، کاراکتر Arkham Knight می باشد که در کنار Scarecrow بوده و هدف اصلیش، کشتن بتمن است. او کینه بدی از بتمن در دل دارد و از طرفی هویت خود را ناشناس قرار داده است.

Arkham Knight به خوبی بتمن را می‌شناسد و حتی اوضاعی را برنامه ریزی کرده است که راه های مبارزات بتمن کم رنگ شود و گیمر برای انجام این مبارزات، دقت بیشتری نماید. او با ارتش بزرگ و صدها تانک کار بتمن را سخت تر نموده است. برای به دست آوردن Scarecrow مجبور به رو به رو شدن با Arkham Knight خواهید بود. ماجرای این دو کاراکتر اصلی‌ ترین قسمت داستان بازی را تشکیل می‌دهد.

 

ماموریت های فرعی بتمن

رو به رویی با این دو نفر و اسلحه های پرقدرت آن‌ها به قدری سخت است که بتمن نمی تواند به تنهایی آن را انجام دهد و در طول بازی اتفاقات پیچیده ای روی خواهد داد. به غیر از این دو شخصیت، خرابکارهای دیگری هم وجود دارند که بتمن برای هر کدام باید ماموریت فرعی را انجام دهد. ماموریت‌های فرعی در این بازی بتمن ps4 با طراحی دقیقی انجام شده که گیمر را به سمت انجام آنها می فرستد. در واقع بازی شما را اجبار می نماید که به طرف همه ماموریت‌های فرعی بازی بروید زیرا خاتمه بازی باید کامل و صددرصد باشد. این را باید یکی از نکته های منفی بازی حساب کرد زیرا انجام این ماموریت های فرعی وقت و دقت زیادی برای انجام نیاز دارد و شخصیتی مانند  Riddler، ماموریت‌های معمایی با ده کلید برای نجات دادن  CatWoman به شما خواهد داد.

بازی بتمن ps4

 

بازگشت جوکر به بازی

همانطور که خواهید دید کاراکترهای بسیار زیادی در بازی بتمن ps4 وجود دارند که برای هر کاراکتر یک پرداخت کاری مناسب صورت گرفته است. از مهم ترین بخش های داستانی این بازی برگشت جوکر به بازی است. همانطور که می دانید جوکر در سری قبلی بازی سوزانده شد و استودیو راک استدی به نوع شگفت انگیزی آن را به بازی برگرداند و در خیال های بتمن قرار گرفت. پس از اولین ملاقات با Scarecrow، جوکر وارد مغز بتمن می شود و او را اذیت می کند. در همه حال با بتمن صحبت خواهد کرد و با حرفای خود اتفاق های قبلی را یادآوری می نماید.

 

ابزارهای بازی فکری Batman Arkham Knight

بازی بتمن ps4 برعکس خیلی از بازی ها، گیمر را وادار می کند که در طول بازی از فکر خود استفاده کنند. بازی فقط رفتن به چند جا و کتک زدن افراد نیست. مانند دو بازی سری قبل مجبورید برای انجام هر ماموریت محیط را کامل بررسی نمایید و ببینید کدام یک از ابزارها به شما در ماموریت کمک می کنند. ابزارهای بتمن در بازی بسیار کارگشا هستند تا مانند سری های قبلی از آن استفاده کنید. ابزارهایی مانند باتارنگ معروف بتمن، مواد منفجره ژل، شارژ الکتریکی از راه دور و خط پرتاب که به همراه دو مورد جدید به بتمن کمک می کنند. ” آهنگساز صدا ” نیز یکی دیگر از این ابزارها است. شما با این امکان می‌توانید صدای افراد دیگر را بازسازی نمایید و از آن فرمان‌های صوتی، به سربازان تحت فرمان فرد موردنظر، دستور بفرستید.

با کمک این ابزار می توانید محیط مبارزه خود را هم به دلخواه تغییر دهید. به طور مثال به یکی از سربازان امر کنید تا به سمت جایگاه شما بیاید و آنجا او را بکشید یا جهت رد شدن از درب های بسته از آنها بخواهید که در را باز کنند. با اینکه آنها تعجب می کنند ولی نمی توانند آن دستور را انجام ندهند. Disruptor نام ابزار دیگری می باشد که در بازی در اختیار شما است. یکی از چالش های اساسی مبارزات بتمن، با افرادی می باشد که اسلحه های گرم دارند به خصوص اگر تعداد زیادی از آنها در یک منطقه جمع شوند. شما با ابزار Disruptor می‌توانید اسلحه سه نفر از دشمنان را از کار انداخته و با ارتقا یا آپگرید این ابزار حتی چهار اسلحه و یا حتی بعضی از امکانات دیگر دشمن مانند ترکاندن تانک را، انجام دهید.

بازی بتمن ps4

 

ابزارهای جدید بتمن

دستگاه هک از راه دور

داشتن این وسایل جدید در بعضی از موارد بازی را ساده می کند ولی در همه موارد این موضوع صادق نیست. ابزار دیگری که باید به آن اشاره کنم دستگاه هک از راه دور می باشد که آن را در سری قبلی بازی مشاهده کردیم ولی کمی پیشرفته تر شده و به شما کمک خواهد نمود که با هک کردن ابزارهای دشمن، از آن‌ برعلیه خودشان استفاده کنید یا آنها را برای چند لحظه از کار بیاندازید. یکی دیگر از توانایی های بازی، Fear Takedown می باشد که با کمک آن می توانید در زمان غافلگیر شدن از سمت دشمنان، سه نفر تا پنج نفر آن را در کمترین زمان ممکن، از بین بردارید. این توانایی در زمان مبارزه با افرادی که اسلحه دارند به درد می خورد.

 

بررسی خودروی قدرتمند بتمن

پس از بررسی تمام این ابزارها به ماشین پرقدرت  Batmobile می‌رسیم که نقش بالایی را در بازی دارد. ورود Batmobile به بازی، برای تیم طراحی بازی مشکلات زیادی به وجود آورده و آنها مجبور شدند گاتهام را مجدد طراحی نمایند. شهری که در این بازی می‌بینیم با شهری که در ورژن قبلی دیدیم تفاوت‌های زیادی دارد. خیابان‌ها دوباره طراحی شده‌اند و بزرگ تر از قبل هستند تا بتوانید با خودروی Batmobile از آنها عبور نمایید. با این خودرو حتی اگر به چیزی هم برخورد کنید مشکلی برای آن ایجاد نمی شود و آن محل خراب می گردد. قبل از انتشار بازی، این نگرانی وجود داشت که با وجود این خودرو، بتمن کمتر بر روی شهر پرواز کند ولی نوع طراحی طوری انجام شد که هر دو خصوصیت به طور یکسان استفاده گردد.

بررسی بازی Batman: Arkham Knight

 

پیشرفته ‌تر شدن Batsuit

با پیشرفته ‌تر شدن Batsuit در بازی بتمن ps4 خواهید توانست از یک نقطه‌ بلند به سمت پایین شیرجه بزنید و قبل از رسیدن به زمین مجدداً به بالا رفته و با سرعت به سمت بالا و جلو حرکت انجام دهید. در واقع هر دو خصوصیت جالب هستند و با توجه به سلیقه گیمر در مواقع ضروری استفاده می شوند. حتی این امکان وجود دارد که در زمان حرکت Batmobile از آن خارج شده و با سرعت بسیار زیادی پرواز کنید ولی در انجام مرحله های بازی مجبور به استفاده از روش آن مرحله خواهید بود. مثلاً بعضی از ماموریت‌های Riddler نیز به نوعی طراحی شده‌اند که با Batmobile آن‌ها را انجام دهید. در بعضی از مرحله ها هم احتیاجی به Batmobile نیست. این مرحله های ترکیبی بسیار عالی طراحی شده‌اند و بعضی وقت‌ها ذهن شما را کاملا ًدرگیر خواهند کرد.

 

کنترل از راه دور  Batmobile

این ماشین این توانایی را دارد که از راه دور کنترل شود و به انجام ماموریت ها کمک نماید. امکانات Batmobile در اینجا تمام نمی شود و زمانی که گاتهام از همیشه خطرناک ‌تر دیده می شود و با ورود تانک‌ها شبیه به یک میدان جنگ شده است، می توانید با همین ماشین کار خود را انجام دهید. البته این موضوع برای خیلی از گیمرها جالب نیست و اعتقاد دارند که کار بتمن شلیک گلوله نمی باشد. اکنون که دشمن با تانک‌های خود وارد شهر شده و بتمن باید راهکاری برای جلوگیری از نفوذ آنها پیدا کند، وجود Batmobile مانند یک تانک پیشرفته به بتمن کمک خواهد کرد و مبارزه با آن، بسیار لذت بخش می باشد.

ورود تانک‌ها به شهر، بمب‌گذاری در بعضی خیابان‌ها، گرفته شدن بعضی از برج‌های شهر و وجود دشمنان در بعضی از خیابان‌های شهر، از نمونه عملیات خرابکارانه‌ دشمن در فضای ناامن گاتهام می باشد. هر کدام از موردهای گفته شده، ماموریت‌های مخصوص به خود را در بازی بتمن ps4 دارند. تمام این ماموریت‌های فرعی این بازی مهم هستند زیرا باید حتماً به پایان رسانده شوند و نمی‌توانید پایان اصلی بازی را ببینید.

 

گرافیک بازی Batman: Arkham Knight

گرافیک بازی Batman: Arkham Knight به کمک جدیدترین ورژن Unreal Engine  بسیار زیبا می باشد. همه موارد عالی طراحی شده و همانطور که گفتیم تخریب پذیری در بعضی از موارد را شاهد هستید. با توجه به این‌ موضوع که بازی در شب انجام می‌شود، خیلی از جزئیات در شهر کمتر جلب توجه می کنند، ولی اگر با دقت به مکان های مختلف نگاه کنید نمی توانید نقصی در کار ببینید. در این بین نورپردازی اهمیت خاصی را دارد که در این مورد هم پاسخگوی نیاز کاربران می باشد. با توجه به قدرت بالای کنسول‌های نسل جدید، چند ضلعی کار شدن طراحی کاراکتر‌ها چند برابر زیادتر شده و می توانیم جزئیات بسیار بالاتری را در طراحی ببینیم.

به طور مثال تاثیر قطرات باران در روی هر سطحی با دیگر سطوح تفاوت دارد و می توانید آن را در  شنل بتمن که در زیر نور است ببینید و شگفت زده شوید. برخی از کاراکتر‌ها مانند جیم گوردون از ابتدای بازی طراحی شده‌اند تا بازی، نمایش بهتری داشته باشند. وجود داشتن قدرت بالای سخت‌افزار هم در زمینه نشان دادن بافت و جزییات کمک کرده و هم اتفاقات زیادی را رقم می زند. به طور مثال در صورتی که از بالای یک ساختمان به شهر و خیابان‌ها نگاه کنید، اتفاقات مختلفی از سوی افراد را خواهید دید که با صداگذاری و موسیقی بازی یک پکیج خاص را فراهم می کند. دوبلرهای بازی همگی از بهترین‌ها انتخاب شده اند و بسیار سابقه‌ خوبی دارند. اگر دنبال یک بازی بتمن ps4 هستید Batman: Arkham Knight را امتحان نمایید.

بررسی بازی Batman: Arkham Knight

دیدگاه‌ خود را بنویسید