ارسال رایگان خرید بالای 800 هزار تومان

تماس با ما

بازی پابجی ps4

بازی پابجی ps4 | بررسی کامل بازی پابجی ps4

بازی پابجی ps4

بازی پابجی ps4 یا PlayerUnknown’s Battlegrounds که به اختصار به آن پابجی (PUBG) می گویند ساخت استودیوی بلوهول است که از شگفتی های بازی های سال 2017 حساب می شود. داشتن امکاناتی مانند پریدن، داشتن چتر، فرود و سعی جهت زنده ماندن،‌ بازی پابجی را به یکی از بهترین بازی ها تبدیل کرده است. این بازی به صورت ناگهانی توانست خیلی از بازیکنان را به سمت خود ببرد و به سرعت در بین بازیکنان محبوبیت پیدا کنند.

با اینکه این بازی‌ ایراداتی هم دارد ولی باز هم بازیکنان آن را ندید می گیرند و از آن لذت می برند. بازی‌های ویدیویی به خصوص بازی‌های آنلاین هدفشان سرگرم کردن بازیکنانشان می باشند و اگر یک بازی قادر باشد بر خلاف محتوای کمی که دارد بازهم بازیکنان را به جهانی پر از ناشناخته‌ها وارد نماید و چالش های پر هیجانی را برای ثانیه هایی بیشتر بقا انجام دهد، حتماً موفقیت بزرگی را خواهد دید.

این بازی با محبوبیت خود و با وجود ایرادهایی که داشت، توانست 30 میلیون طرفدار جمع کند و رکورد بزند. بازی منطقه ‌ای خالی از افراد را نشان می دهد که مهمات و اسلحه های زیادی را دارد و افرادی هستند که هدفشان فقط زنده ماندن می باشد ولی سکوت آرام جزیره با نزدیک شدن صدای هواپیما و پرواز صد چتر بر بالای منطقه شنیده می‌شود، تا نشان دهنده مبارزه ای خونین جهت زنده ماندن باشد.

از فروشگاه کوبی گیم ارائه دهنده انواع بازی های xbox one و ps4 دیدن کنید.

 

حالت‌ های متنوع بازی پابجی ps4

بازی پابجی از همان شروع بازی، شما را به چالش خواهد کشید و بدون هیچ آموزشی شما را در رقابت با سایر بازیکنان می گذارد و بدون کوچکترین ارفاقی، مرگ و شکست بازیکنان را اعلام می کند. زمانی که برای بار اول به بازی وارد می‌شوید،‌ می بینید که جان شما کمتر می شود زیرا دایره ای وجود دارد که تمام بازیکنان باید به داخل آن بروند که شما از آن مطلع نبوده‌اید. برای بار دوم نقشه را بررسی می‌کنید و این دفعه خودتان را با سرعت قبل از به پایان رسیدن وقت، به دایره می‌رسانید، ولی از دور صدای تیری می آید و باز هم بازی تمام می شود. برای بار سوم می‌دانید که فقط دویدن در فضای باز جهت رسیدن به دایره اهمیت ندارد و این داشتن تجهیزات مناسب جهت رویارویی با دشمنان است که پراهمیت می باشد.

برای دفعات بعدی مجبورید خانه‌ها را بگردید و به صدای قدم‌های دشمنان گوش دهید، از بین درختان رد ‌شوید و با شنیدن کوچک ترین صدایی روی زمین خابیده و اطراف خود را بررسی می‌کنید. بازیکنان پابجی به مرور ایرادات بازی را متوجه می شوند و سعی در رفع آن می نمایند. اگرچه گان ‌پلی بازی در برابر گان ‌‌پلی فوق ‌العاده بازی‌های استودیوهای اسلج‌ همر، ماشین گیمز یا دایس قابل مطرح شدن نیست ولی این بازی پابجی ps4 توانسته است با نمایش‌ محتوایی محدود ولی جذاب، بازیکنانش را به خود جلب نماید.

 بررسی پابجی ps4

 

گیم پلی بازی پابجی

قصد داریم کمی بیشتر در مورد خصوصیات گیم‌ پلی بازی، صحبت کنیم. در کل، بازی در دو منطقه بزرگ می باشد که یکی سر سبز و دیگری صحرایی است. مکان وارد شدن هواپیما به نقشه، به شکلی هوشمندانه طراحی شده‌ است که اگر پشت سرهم بازی کنید باز هم احساس تکراری بودن را ندارید. از طرف دیگر بازی تنوع زیادی، به خصوص در زمینه اسلحه، لوازم های جانبی و تجهیزات درمانی دارد و هر یک از اسلحه ها عملکرد منحصر به فردی را، نمایش می دهد. در واقع در شروع بازی بیشتر زمان بازیکنان سمت یافتن توانایی‌های هر اسلحه، تاثیر لوازم جانبی هر سلاح و یافتن بهترین محل جهت پرش با چتر می باشد تا در رقابت‌های بعدی جایگاه بهتری را در بین بهترین بازیکنان، پیدا نمایند.

بازی در زمینه سرور مشکلاتی داشته و همچنین این بازی برای ایرانی‌ها مشکلاتی مانند تاخیر در بازی را دارد تا جایی که برای برداشتن اسلحه از روی زمین هم به مشکل می خورید. بازی از نظر فیزیکی هم مشکلاتی مانند پریدن ‌های نافرم، حرکت‌های خشک و انیمیشن‌های خیلی ساده بازی که باعث می شود در چاله‌ها، بین صخره‌ها، بین منبع آب و دیوار و مکان‌ دیگر مانند جعبه‌ها گیر ‌کنید و نتوانید به بازی ادامه دهید.

 

تغییرات مهم بازی پابجی ps4

بازی تغییرات مهمی را به نسبت ورژن Early Access دارد. اگرچه مدل های مختلف تک نفره، دونفره و اسکوئاد هنوز هم در بازی وجود دارند، ولی سازندگان با حذف توانایی های تغییر دوربین از اول شخص به سوم شخص در جریان بازی، به بازیکنان اجازه داده‌اند تا قبل از شروع مبارزه، دید دوربین مورد نظر خود را تعیین کنند. این تغییر به خصوص با توجه به محدودیت‌های دید اول شخص، رقابت‌ها را راحت تر نموده است و بازیکنان آسان تر می‌توانند با یکدیگر نبرد کنند. با توجه به نقشه بزرگ بازی و محدوده‌ کوچک دایره‌‌ها، ماشین و موتورسیکلت‌ها نقش مهمی را جهت رسیدن به نقطه های متنوع بازی ایجاد می‌کنند.

همچنین هر یک از ماشین ها صدای خاص خود را دارند که همین مساله کمک می‌کند تا متوجه نوع اتومبیلی که در حال نزدیک شدن است بشوید و عکس العمل مناسبی را نسبت به آن نشان دهید. وجود موارد مشابه و نکته های ریز در بازی ساخت‌ استودیوی بلوهول باعث شده تا با وجود ایرادهای زیاد همچنان دوست داشته باشید بازی را ادامه دهید. بازی پابجی ps4 شاید در نگاه اول ناقص به چشم بیاید ولی همین نقص ها هم دیده نشده و محبوبیت بازی بیشتر هم شده است. البته نمی توانیم بازی پابجی را با ساخت استودیوهای بزرگی مانند یوبی‌ سافت، گوریلا گیمز، ناتی‌داگ یا دایس مقایسه نماییم،‌ زیرا هدف بازی پابجی چه از نظر مفهموم و چه از نظر اجرا با سایر بازی‌ها فرق دارد و آن را باید با دیدی مختلف نگاه نماییم.

بازی پابجی ps4

 

گیم پلی اعتیادآور

این بازی از نوع اعتیاد آورترین بازی‌هایی است که تاکنون انتشار یافته حتی اگر بارها کشته شوید باز هم دلیلی برای ادامه دادن بازی خواهید یافت. به خصوص در حالت چهار نفره و دو نفره، پابجی حرفی برای گفتن دارد. در این بخش ها تعاملاتی مانند کمک به هم تیمی ها، تلاش جهت تقسیم اسلحه ها و تیرها‌، به اشتراک گذاشتن تجهیزات درمانی، پیدا کردن محل حضور دشمنان و ارائه مکان دشمن به سایر هم‌ گروهی‌ها از مواردی است که در بازی آن را تجربه می کنید. بازی PUBG در زمینه نمایش گیم ‌پلی اعتیادآور عالی عمل کرده و می تواند بازیکنان را درگیر خود کند.

 

ارائه مفهومی جدید در بازی های ویدئویی با بازی پابجی ps4

در بازی با کشتن هر یک از دشمنان، می توانید مقدار مشخصی از پول رایج درون بازی را بگیرید و با کمک آن صندوق هایی را جهت به دست آوردن موارد پوشیدنی مانند کیف، کفش، پیراهن، کت و سایر آیتم‌ها را بخرید. مورد مهم، خرید و فروش این آیتم‌ها در بازار سیاه استیم می باشد که با کمک آن خواهید توانست با توجه به ارزشی آن آیتم دارد آن را با پول واقعی خرید و فروش کنید.

این خصوصیت قبلاً هم در بازی‌های دیگر استیم مانند DOTA 2 وجود داشت که باعث هدفمند شدن بازی توسط بازیکنان می شود. از طرف دیگر توانایی Death Cam در ورژن کامل بازی، در دسترس می باشد که می توانید پس از کشته شدن نیز محل حضور دشمنان‌ تان را تشخیص دهید. توانایی پخش دوباره مسابقات برای بررسی رفتار بازیکنان امکانی عالی است تا بازیکن به اشتباهات خود پی برده و از تجربه بازیکنان برنده، آگاهی پیدا کنید.

توجه کنید که:

در واقع دلیل ساخت پابجی نه گرافیک و نه موسیقی آن است و هدف اصلی آن، ورود به مفاهیم جدید در صنعت بازی‌های ویدیویی موفق می باشد. به نحوی که در صورتی که سال های بعد نگاهی به این زمان بیندازیم می توانیم در لیست بازی های موثر اسم بازی پابجی را ببینیم. سادگی پابجی در گرافیک آن نیز نشان داده شده است که می توانید در بازی شاهد نمایش شعله‌های آتش و انفجار‌های زیبا باشید ولی در کل نباید انتظار موارد فوق‌ العاده با کیفیت را از بازی پابجی داشته باشید.

بالا رفتن گرده‌های گل ها، ماندن رد پا روی شن‌ها، آتش زیبا و به جا ماندن رد گلوله روی بدن دشمنان، زیبا نمایش داده شده است ولی از لحاظ فنی مشکلاتی هم دارد . مشکلاتی در زمان نشانه ‌گیری در وضعیت خوابیده، گیر کردن بین جسم ها و دیوارها، اشکال در نشانه گیری و شلیک در زمان ایستادن در کنار پنجره، گیر کردن در چتر و جدا نشدن از چتر در هنگام فرود، باز نشدن درب برخی ساختمان‌ها یا موارد دیگر باعث می شود که بازی را ترک کنید.

 بازی pubg ps4

 

بررسی صداگذاری در بازی پابجی

مهمترین خصوصیت بازی پابجی ps4 را می توان صداگذاری آن عنوان نمود. در هنگامی که دشمنان راه می روند شما می توانید از صدای قدم‌ های آنها و همینطور صحبت کردن سایر بازیکنان با هم، مکان حضور آنها را متوجه شوید. با این حال، این موضوع در رابطه با شما هم صادق است و زمانی که به سرعت در حال دویدن می باشید می توانید مکان خود را لو دهید. از طرف دیگر اسلحه ها صدای خاصی دارند و با به خاطر سپردن صدای هر یک از اسلحه ها می‌توانید، مکان حضور دشمن و نوع اسلحه او را حدس بزنید. صدای تیر تک‌ تیرانداز یا رگبار، متفاوت بوده و برای بازیکنان حرفه‌ ای اهمیت دارد. ماشین ها نیز ابزاری دیگر جهت جلب توجه دشمنان می باشند.

با به صدا در آمدن موتور ماشین، دشمنان به سرعت محل شما را می فهمند و می‌توانید با پنهان شدن، آنها را از بین ببرید. بعضی از وقت ها نیز برخی از بازیکنان از صدای پرواز هواپیمای حامل اسلحه ها و تجهیزات جهت نابودی دشمنانی مخفی، استفاده می‌کنند. صدای هواپیما به حدی بلند است که مانع شنیدن صدای قدم‌های دشمنان می‌شود و همین موضوع باعث می گردد که به راحتی دویده و حریف را دور بزنید.

 

نتیجه گیری

بازی پابجی ps4 در واقع پیشرو در بازی‌های بتل‌ رویال می باشد که آن را در قالب محصولی با مفهموم جدید در صنعت بازی‌های ویدیویی، باید معرفی کرد. همانطور که گفتیم این بازی دارای مشکلاتی می باشد که باید توسعه ‌دهندگان آن کم کم، مشکلات آن را رفع کنند و به محصولی کامل و با کمترین ایراد دست پیدا کنند. پابجی نه گرافیک خیلی بالایی دارد و در بخش خصوصیت های گیم ‌پلی، خاص می باشد ولی این بازی توانست بازیکنان را با مفهموم دقیق “گیم” آشنا ‌کند. پابجی به طور حتم یکی از مهم‌ترین بازی های سال ۲۰۱۷ بود که نشان داد، می تواند بازیکنان را درگیر هیجان خود نماید.

 ویژگی بازی پابجی

دیدگاه‌ خود را بنویسید